Tepebaşı Gergi Tavan

Tepebaşı ilçesi Eskişehir ilinin yaklaşık olarak 360.000 nüfusa sahip en kalabalık ilçelerinden birisidir. İlçe porsuk çayının kuzeyine konumlanmıştır. İlçe Anadolu Üniversitesi, Türkiye Lokomotif Motor Sanayi ve Havacılık ve Uzay Sanayi’ ne ev sahipliği yapmaktadır. Kurumların yer aldığı ilçede hayat her daim hareketlidir. İlçenin önemli merkezlere ev sahipliği yapmasının yanında bilinen en iyi özelliği gergi tavan firmalarının da burada bulunuyor olmasıdır. Tepebaşı gergi tavan firması uzun yıllardır ilçede müşterilerine ayrıcalıklı ve kaliteli hizmet veren köklü firmadır. İlçe merkezinde yer alan okul ve hastane gibi kurumların gergi tavan modellerinin tamamı neredeyse firmamıza aittir. Genel olarak germe ya da ışıklı tavan olarak bilinen gergi tavanın bilinen birçok avantajı vardır. Gergi tavan avantajlarından yararlanabilmek için profesyonel firmalar ile çalışmak gerekir. Ev, iş yeri ve size özel alanlarda gergi tavan modellerinin avantajlarından yararlanmak için vakit kaybetmede firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Gergi Tavan Özellikleri Nelerdir?

Mekânların tavan ve duvarlarına uygulanan gergi tavan modellerinin bazı özellikleri vardır. Ham maddesi nedeni ile su ve nemli ortamlardan etkilenmezler. Ürünlerin hepsinin Avrupa B1 alev almaz sertifikaları mevcuttur. Olası yangın durumlarında yanmazlar. Herhangi bir darbe alınmasında ya da sarsıntıda kolay kolay çatlamaz. Dayanıklı ve sağlam oldukları için uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilirler. Yerleştirilen plaka içerisinden zamanla sünme ya da ayrılma gibi bir sorun yaşanmaz. Sökülüp tekrar takılabilir özelliği ile kolay kullanım sunar. Hijyeniktir.

Gergi Tavan Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Gergi tavan modeli yaptırmak istediğiniz zaman dikkat etmeniz gereken bazı kriterler vardır. En önemli kriter mekana uygun boyutta tavan modelinin seçilmesidir. Mekânın şekline uygun olan tavan şekli seçilmelidir. Kare mekânlara uygulanan dairesel ya da farklı geometrik şekiller genellikle kötü bir görüntü oluşturur. Tavan modelinin şekline karar verdikten sonra içerdiği görseli seçmeniz gerekir. Mekânın dekorasyonuna uygun renklerde ve efektlerde seçmenizi tavsiye ederiz. Sektörde yer alan firmaların hepsi kaliteli ürün üretemiyor olabilir. Bu nedenle ilerleyen dönemlerde mağdur olmamak adına kalite ve piyasa araştırması yapmanızı tavsiye ederiz. Uzun yıllar kullanılan ürünü yaptırmadan acele karar vermeyiniz.

Gergi Tavan Yapım Aşamaları Nelerdir?

Gergi tavanın yapım aşaması üç aşamadan oluşmaktadır. Işıklandırma, havuz yapılması ve montaj işlemidir. Gergi tavan yapım aşamasına geçilmeden önce ilgili firma çalışanı tavan modelinin düşünüldüğü mekâna gelir. Mekânın tavan ve duvar ölçülerini alır. Duvar renkleri ve dekorasyon tarzı ile birlikte mekân için en uygun olan tavan modelini seçmenize yardımcı olur. Analiz çalışması doğru tercih yapmanız için önemlidir.

Işıklandırma aşaması: Işıklandırma aşamasında gergi tavanın led ışıkları döşenir. Led ışıklar genellikle 100 wattlık ana hat içerisine yerleştirilir. Ledlerin montajı ve güç kaynağı ayarı en uygun şekilde gerçekleştirilmelidir. Aksi halde kısa sürede aydınlanma sorunlarını yaşanabilir. Aydınlanmanın az olduğu ve tasarruf sağlanmak istenen mekânlar için özel olarak hazırlanan ışıklandırma sistemleri kullanılır.

Havuz Ve Montaj Aşamaları

Havuz aşaması: Havuz aşamasında beyaz alçıpan hazırlanır. Alçıpanın beyaz hazırlanmasının nedeni ışıklandırmanın daha iyi ışık yansıtması içindir. Alçıpan havuzu gergi tavanın yerleşeceği yer olduğu için dikkatle ve özenle hazırlanmalıdır. Alüminyum plakanın yerleşeceği kanallar uygun derinlikte oluşturulur. Plaka kanallarının uygun ölçülerde hazırlanması tavanın uzun süre kullanılmasını sağlar.

Montaj aşaması: montaj işlemi sırasında da hazırlanan gergi tavan modeli ısıtılarak alçıpan havuzun içerisine yerleştirilir. Yerleştirilirken alüminyum plaka kullanılır. Alüminyum plaka ile tavan arasına izolasyon bandı yerleştirilir. Bant ısı ve ışık yalıtımı yapılması için önemlidir. İzolasyon bandı yerleştirildikten sonra gergi tavan plakanın kenarlarına tutturulur. Montaj işlemi sırasında titiz bir çalışma gerekir. Tavanın uzun süre kullanılması için bu adım çok büyük önem taşır.

Gergi tavan yapımı profesyonellik isteyen çok ince bir işlemdir. Ustaların hepsi bu işlemi yapabilir diye bir kesin kanı yoktur. Tecrübe ve profesyonellik gerektirir. Yeni çıkan modellerde teknik eğitim alınması gerekebilir. Bu nedenle firma çalışanları kendilerini yenileyen ve gereken eğitimleri tamamlayan insanlar olmalıdır.

Gergi Tavan Modelleri Nerelerde Kullanılır?

Sıra dışı yapısı ile istenilen forma sokulabilen tavan modellerinin kullanım alanı geniş bir yelpazeye sahiptir. Genel olarak kullanıldığı yerlere bakacak olursak, sinema salonları, düğün salonları, evler, konferans salonları, sauna ve yüzme havuzları, otellerin lobi ve koridorları, okullar ve son olarak hastanelerde kullanılmaktadır. Aydınlatmanın az olduğu ve geniş alana sahip mekânlarda aydınlatmadan tasarruf etmek amacı ile kullanılır. Tasarruf etmenin yanında hoş görsellik oluşmasını da sağlar. Gergi tavan modellerinin çok sık tercih edilme nedeni görselliği ve sağladığı avantajlardır.

Gergi Tavan Avantajları Nelerdir?

Gergi tavanın yapımında kullanılan malzemeler ve yapım şekli nedeni ile kullanıcılarına sunduğu bir takım avantajlar vardır. Mekâna hoş ve şık bir görünüm kazandırmasının yanında somut etkileri de vardır. Bu avantajları sıralayacak olursak;

  • Esnek yapı malzemesi nedeni ile her türlü yüzeye istenilen formda uygulanabilir.
  • Restorasyon yapılması durumlarında monte edildiği yerden rahatça sökülebilir.
  • Isı ve ışık yalıtımı sağlar. Işık yalıtımı sayesinde faturalardan tasarruf etmenize yardımcı olur.
  • Eskimiş ve kötü olan duvarlarda yenileme imkânı sunar.
  • Rutubet ve nemden etkilenmediği için duvarların eskiyerek yıkılmasını önler.
  • Duvarların ve tavanların pürüzsüz görünüm kazanmasını sağlar.
  • Kalın ve ağır duvar yerine kullanıldığında olası deprem risklerine karşı koruma sağlar.

Kısa sürede kaliteli bir şekilde tamamlanabilir. Gizli aydınlatma ve fiber optik işlemlerine uyumlu modellerdir. Otel lobisi, hastane koridoru ve okul kantini gibi geniş alanların az maliyetle aydınlatılmasını sağlar. Gergi tavan profesyonel bir şekilde uygun malzeme kullanılarak hazırlanırsa avantaj sağlar. Kötü ve hızlı bir şekilde hazırlanan modeller kısa sürede sorun çıkarabilir.

Gergi Tavan Fiyatları Ne Kadardır?

Gergi tavan fiyatları yapımında kullanılan ürünlere ve uygulanan sistemin özelliğine göre değişiklik gösterir. Gergi tavanın boyutu, ışıklandırması için kullanılan led sayısı, yapım ve montaj süresi, tavan sayısı, üç boyutlu efekt kullanımı ve malzeme kalitesine göre fiyatı değişir. Üç boyutlu görsel efekte sahip olan modelle maliyeti yüksek olan ve lüks mekânlarda kullanılan modellerdir. Son yıllarda giderek artan firma sayısı nedeni ile aynı tavan modelleri için farklı fiyat teklifleri ile karşılaşabilirsiniz. Kaliteli ve uzun süre kullanılabilen bir ürünün fiyatı normal şartlarda çok ucuz olmaz. Bu nedenle piyasanın altında fiyat teklifi veren firmalardan uzak durmanızı ve mağdur olmamanızı tavsiye ederiz aksi halde sorun yaşayabilirsiniz.

Gergi Tavan Modelleri

Ülkemizde giderek yaygınlaşan gergi tavan modelleri ilerleyen teknoloji sayesinde farklı modellerde üretilmektedir. Genel olarak bakıldığında düz, dikdörtgen, kare, dairesel, tonoz, radyuslu ve kubbe modelleri bulunmaktadır. Otel ve hastane gibi kurumlar genellikle dikdörtgen modelleri tercih ederken ev ve özel toplantı salonlarına daha çok kubbe ve radyuslu modeller istenir. Modelin şekli, içeriğindeki görsel manzara ve ışıklandırma sistemi bir bütün olarak ele alınır. Bu nedenle mekân içerisine hazırlanacak tavan modeli seçilirken tüm bu kriterler göz önüne alınır.

 

GERGİ TAVANLAR, Gergi Tavan, Gergi Tavan Modelleri, Gergi Tavan Uygulama, Gergi Tavan Led Aydınlatma, Modern Gergi Tavanlar, Gergi Tavan Görselleri, İstanbul Gergi Tavan, gergi tavan ve aydınlatması,tavan germe, germe tavanlar, barisol tavanlar, modern tavanlar, 3d tavanlar

Gergi Tavan, Gergi Tavan Modelleri, Gergi Tavan Aydınlatma

Gergi Tavan, Gergi Tavan Modelleri, Gergi Tavan Aydınlatma

GERGİ TAVAN NEDİR?
gergi tavan nedir? Birçok problem için olası çözümünüz. No.1 avantajlı gergi tavan sistemleri, evinizin iç tasarımının öne çıkan ve heyecan verici bir unsuru olabilecek mükemmel bir tavandır. Germe tavanınızın asla çatlamayacağından ve küf veya toz toplamayacağından emin olabilirsiniz. Sıradan bir  tavan, eski bir ev veya işyeri tavanı veya düzenli alçıpan tavanın aksine, bir gergi tavan zamanla kırılmaz veya renk değiştirmez. Gerilmiş bir tavanın ne olduğu hakkında daha iyi bir fikir edinmek için, tek bir parçadan yapılmış güzel modern bir tavan elde edebilirsiniz. MY YOUTUBE

MY GOOGLE PLUS

3d Gergi Tavan, Gergi Tavan Modelleri, Gergi Tavan Aydınlatma, Modern Gergi Tavanlar, 3d Gergi Tavan Modelleri, Klasik Gergi Tavanlar, Gergi Tavan Fiyatları

Gergi Tavan, Gergi Tavan Modelleri, Gergi Tavan Aydınlatma, Modern Gergi Tavanlar, 3d Gergi Tavan Modelleri, Klasik Gergi Tavanlar, Gergi Tavan Fiyatları

Gergi Tavan

O zaman Dikkatli okuyun. Gelecekteki gergi tavanınız için çok çeşitli hoş renkler sunuyoruz, böylece en sevdiğiniz ya da iç mekanınıza en uygun olanı seçebilirsiniz. Baskılı gergi tavan türünü seçebilirsiniz: parlak, mat veya saten.

Bir gergi tavan kurulumu uzun sürmez veya diğer inşaat işleri gibi bir karmaşa yaratabileceği yaygın bir ürün değildir. İyi haber, bir gergi tavan kurulumu ile durum böyle değil! Tüm süreç sadece birkaç saat sürmektedir ve genellikle odada hiç toz olmaz ve odanın düzeni bozulmaz.

Tavandan tavana, patlamış bozulmuş tavanına ve düzenli alçıpan tavana kıyasla gergin bir tavanın sunduğu avantajları gözden geçirelim ve hatta mevcut tavan işini burada ve orada bir dokunuşla ferahlatalım.

düğün salonu gergi tavan, gergi tavan düğün salonu

GERGİ TAVANLAR, Gergi Tavan, Gergi Tavan Modelleri, Gergi Tavan Uygulama, Gergi Tavan Led Aydınlatma, Modern Gergi Tavanlar, Gergi Tavan Görselleri, İstanbul Gergi Tavan, gergi tavan ve aydınlatması,tavan germe, germe tavanlar, barisol tavanlar, modern tavanlar, 3d tavanlar

Avantajları aslında açık.

– Sadece gergi tavan sistemleri, tıpkı bir cam gibi mükemmel bir tavan yüzeyi sağlar.
– Gerilmiş bir tavan zamanla değişmeyecek. Tavanı tekrar tekrar boyamak zorunda kalmayacaksın.
– Gergi tavanlar asla çatlamaz veya parçalanmaz.
– Gerilmiş tavan küf ve küflere karşı dayanıklıdır. Gergi tavan neme dayanıklıdır.
– Size iyi yansıtır: gergin tavanınız için ılık parlak bir yüzey seçerseniz, odanızın alanını görsel olarak büyütür. Ve yansımada yeni bir gergi tavana gururla  bakarsınız!
– Son olarak, gerilmeli tavan montajı, mevcut tavan yüzeyinin hazırlanmasını gerektirmez. Örneğin, bodrum katında düzenli bir alçıpan tavanınız yoksa ve tüm bu boruları ve kablolarla dolu ise  bundan kurtulmak istiyorsanız, devam edin ve bizlere haber verin profösyönel ekibimizi gönderelim hızlı bir şekilde istediğiniz gergi tavan modelinin kurulumunu yaptıralım.

Doğru seçimi yapın ve gergi tavan sistemleri yapan tavan modeli firmasını gidin hayallerinizi gerçekleştirin

3d Gergi Tavan, Gergi Tavan Modelleri, Gergi Tavan Aydınlatma, Gergi Tavan Fiyatları, Gergi Tavan Eğitimi, Gergi Tavan Bayilik, Gergi Tavan Geometrik Şekiller

Gergi Tavan, Gergi Tavan Modelleri, Gergi Tavan Aydınlatma, Gergi Tavan Fiyatları, Gergi Tavan Eğitimi, Gergi Tavan Bayilik, Gergi Tavan Geometrik Şekiller

Gergi Tavan Aydınlatma

Çağdaş gergi tavan sistemleri, çok çeşitli aydınlatma armatürleri ve düzenlemeleri ile uyumludur. Merkezdeki tek bir avize veya birkaç spot ışığı gibi en basit kurulum seçenekleri, DIY meraklıları tarafından bile yapılabilir.

Sınırlamalara gelince, hatırlanması gereken en önemli iki şey vardır: a) zarın aşırı ısınmasını önlemek için akkor ampulleri 50W üzerinde kullanmayın; ve b) gergi tavanın yansıtıcı yüzeyi ile birlikte yukarı doğru yönlendirilmiş güçlü bir ışık kaynağı kullanmak, çok hoş bir ışık noktasını ortaya çıkarır ve bu da her zaman hoş değildir.

Güçlü bir ışığa ihtiyacınız varsa, doğru bir difüzör ile örtmek iyi bir cevap olabilir. Akkor ampuller yerine LED spot lambaların kullanılması, tavan tavanları ile iyi çalışır ve enerji tasarrufu açısından harika bir fikirdir. Profesyonel streç tavan montajcılarını aramayı planlıyorsanız, aydınlatma ayar seçenekleriniz çok daha geniş olabilir ve şunları içerir:
• karmaşık avize, kolye veya spot düzenlemeleri;
• ortam ve vurgu aydınlatmasının kombinasyonu;
• LED bant;
• optik fiberler;
• ve diğerleri.

Fibeeer Optik Aydınlatma Video İçin Tıklayın

modern Gergi Tavan, Gergi Tavan Modelleri, Gergi Tavan Aydınlatma, Gergi Tavan Fiyatları, Gergi Tavan Eğitimi, Gergi Tavan Bayilik, Gergi Tavan Geometrik Şekiller

modern Gergi Tavan, Gergi Tavan Modelleri, Gergi Tavan Aydınlatma, Gergi Tavan Fiyatları, Gergi Tavan Eğitimi, Gergi Tavan Bayilik, Gergi Tavan Geometrik Şekiller

Gergi Tavan Kurulumu

Germe tavan sistemi konusunda gerçekten harika olan şey, genellikle kurulumdan önce yapısal tavan üzerinde (odanın “gerçek” tavanı) herhangi bir hazırlık çalışması yapılmasına gerek olmamasıdır.

Yapısal tavan az ya da çok seviyeli ve iyi fonksiyonel durumda ise, hemen devam edin ve gergi tavanı kurmaya başlayabilirsiniz. Bu kuralın istisnaları sade ve hatırlanması kolaydır.

Her şeyden önce, eğer odanın üstündeki çatı sık sık sızarsa – ya da bir apartman dairesinde, üst kattaki komşularınız, suyu çalıştırmaktan vazgeçmeye eğilimlidir – kurulumu başlatmadan önce çatıyı onarmanızı veya komşularınızla konuşmanızı öneririz.

Gergi tavan PVC membran su geçirmez olmasına rağmen, sık veya büyük sızıntılar sarkık ve diğer istenmeyen etkilere neden olabilir.

İkincisi, çatlama alçısı, gevşek teller ve benzerleri için yapısal tavanı incelemek mükemmel bir fikirdir. Bu tür bir şey olduğunu söyleyebilirseniz, kurulumdan önce yapısal tavanı daha iyi tamir edersiniz.

GERGİ TAVANLAR, Gergi Tavan, Gergi Tavan Modelleri, Gergi Tavan Uygulama, Gergi Tavan Led Aydınlatma, Modern Gergi Tavanlar, Gergi Tavan Görselleri, İstanbul Gergi Tavan

GERGİ TAVANLAR, Gergi Tavan, Gergi Tavan Modelleri, Gergi Tavan Uygulama, Gergi Tavan Led Aydınlatma, Modern Gergi Tavanlar, Gergi Tavan Görselleri, İstanbul Gergi Tavan

Modern Gergi Tavanlar

Modern bir streç tavan sisteminin ana elemanı olan PVC membran ince ve narindir. Bu yüzden bir gergi tavanı monte etmeden önce çevrenin dikkatli bir şekilde düşünülmesi için çağrıda bulunuyoruz.

Özellikle, gergi tavanın monte edileceği odayı nasıl kullanacağınızı kendinize sormalısınız. Örneğin, bir gergi tavan ve bir bilardo masası hoş bir şirket yapmaz çünkü havuz ipucu, kazara zarı poke edebilen sivri bir cisimdir. Dikkat edilmesi gereken diğer hususlar, kazayla yüzeye sıçramış olabilecek sert kimyasalları içerir. tavanı temizlemek ve aşırı sıcaklıklara ve neme maruz kalmak için kullanılır.

modern 3d gergi tavan ve aydınlatması,tavan germe, germe tavanlar, barisol tavanlar, modern tavanlar, 3d tavanlar

gergi tavan ve aydınlatması,tavan germe, germe tavanlar, barisol tavanlar, modern tavanlar, 3d tavanlar

Hasar yapıldıysa, büyük olasılıkla gergi tavanınızın tamamen değiştirilmesi gerekecektir. Bununla birlikte, bazı durumlarda onu onarmak mümkündür.

Küçük bir çatlak veya delinme yapıştırıcılarla yapıştırılabilir ve üzerine boya yapılabilir, ancak daha ciddi bir şeyi düzeltmek için, bizlere haber vermeniz gerekir gelecek olan servis ekibimiz müdahele eder ve gerekeniz yapar. 3D GERGİ TAVAN MODELLERİ

Bizleri Takip Etmeye Devam Edin Devamı Gelecek

Tavan Modelleri - Belemir Yapı | Düğün Salonu Tavan Dekorasyonu

Düğün Salonu Tavan Dekorasyonu

Toplu mekanlarda dekorasyon oldukça önemlidir. Bu toplu mekanlardan bir tanesi de düğün salonlarıdır. Düğün salonu tavan dekorasyonu için ise gergi tavan sistemi en uygunu olacaktır.

Düğün salonu tavan dekorasyonu için gergi tavan oldukça pratik olmaktadır. Hem dayanıklı, hem pratik olan gergi tavanlar sağlık açısından da oldukça önemlidir. Çünkü antibakteriyel üretilen bir çok gergi tavan da mevcuttur.

Düğün salonlarında en önemli olan ve göze çarpan yer tavandır. Duvarlar insanlarla dolu bir düğün salonunda göze çarpmazken, herkesin gözü tavanda olmaktadır.  Bu yüzden tavan dekorasyonu oldukça önemlidir.

Düğün salonu tavan dekorasyonu için gergi tavan oldukça pratik ve şık olacaktır. Ses konusunu çözmek için de akustik gergi tavan modeli kullanılabilir. Böylece her yeri strafor yada benzeri maddelerle kaplamaya gerek kalmayacaktır.  Akustik gergi tavan sesi direk olarak soğurduğu gibi, ortama da bu sesi pozitif enerji olarak yaymaktadır. Akustik gergi tavanlara desen ve şekil de verebilmektedir. Böylece çok şık bir düğün salonuna sahip olabilirsiniz.

Düğün salonlarında ışıklandırma da oldukça önemlidir. Eğer gürültü problemini  başka türlü çözerseniz, transparan gergi tavan modellerini de kullanabilirsiniz. Böylece gergi tavanın içine döşenen led ışıklar ile çok güzel bir dekorasyonu olan şık bir düğün salonu tavanına sahip olmuş olursunuz.

GERGİ TAVAN DUVAR DEKORASYONU

Düğün salonunda tavanı yaptıktan sonra duvara da bir dekorasyon yapılabilir. Duvarlar çok fazla dikkat çekmese de tavan dekorasyonuna uyum sağlaması açısından önemlidir. Duvarlara uygulanacak gergi tavan ile çok uzun süreli dayanan ve çok şık bir dekorasyon yapılmış olacaktır.

Gergi tavan olmayan yerde alçı ve özel plastik şekiller duvarlarda kullanılmaktadır. Bu dekorasyon oldukça uzun süre alacaktır ve aynı zamanda da çok dayanıklı olmayan bir dekorasyon olacaktır. Ama gergi tavan kolay yıpranan bir madde olmadığı için çok uzun süre düğün salonunuz ilk günkü gibi yeni kalacaktır.

Gergi tavan da kalite de önemlidir. Belemir Yapı Gergi Tavan Sistemleri hem kaliteli hem de uygun fiyatlıdır. Eğer düğün salonunuz varsa gergi tavan dekorasyon sistemleri ile şahane bir mekan hazırlayabilirsiniz.