Seyitgazi Gergi Tavan

Seyitgazi Eskişehir’ in 42 km güneyinde kalan küçük bir ilçedir. Eskişehir Afyon kara yolu üzerinde yer alan ilçe her iki şehre de olan yakınlığı sebebi ile ulaşım da sıkıntı yaşanmamaktadır. İlçe merkezinde yer alan Seyyid Battal Gazi türbesi ile yerli yabancı turistlerin uğrak yeri olabilmektedir. Aynı zamanda ilçe nüfusu şehir merkezine olan yakınlığı ile zamanla azalmaya başlamıştır. Buna rağmen ilçe merkezi gelişmelere ayak uydurmakta ve inşaat ve teknolojik olarak modern bir görünüm kazanmaya başlamıştır. Sanayi açısından pek gelişme göstermese de il merkezinin yakın olması sebebi ile teknolojik ürünlere kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Tüm bu bilgiler ışığında Seyitgazi gergi tavan hizmeti hakkında bilgi vermekte fayda vardır. Bu uygulamalar hem kamu kurumlarında hem de otel ve restoran gibi özel işletmelerde gerçekleştirdiğimiz dekorasyon çalışmalarıdır.

 Seyitgazi Gergi Tavan Modelleri

Gergi tavan denildiğinde akla ilk gelen Seyitgazi gergi tavan firmamızdır. İlçemiz üzerinde yaptığımız işlere hastane, okul, otel ve yerel işletmelerde rastlayabilirsiniz. Böylelikle yapılan işlerin kalitesi ve çeşitliliği açısından fikir sahibi olabilirsiniz. İlçemiz yeni yeni modernleşmeye başlayan bir ilçe olduğu için bu tür dekorasyon ürünleri de gerek yeni yapılan konutlarda gerekse işletmelerin belirli alanlarında ve okullarda yaygınlaşmaya başlamıştır. Modernizasyonun bir getirisi olan görsellik sebebi ile gergi tavan modelleri oldukça popüler bir hal almaya başlamıştır.

 Gergi Tavanlar Aynı Zamanda Aydınlatma

Gergi tavanlar artık okul, otel, restoran gibi pek çok alanın dekorasyonundan ziyade aynı zamanda mekân aydınlatması için de kullanılmaktadır. Tavan profili kenarlarına yerleştirilen spot ışıklar sayesinde mekâna direk ışık vermediği için ışık kirliliği oluşmasını engeller. Aynı zamanda yaydığı dengeli ışık sayesinde göz sağlığı için de oldukça zararsızdır. Ortamda doğal bir ışık varlığına sebep olan gergi tavanlar hem görsel anlamda göze hitap ederken hem de ortamın aydınlatma sorununu ortadan kaldırır. Okulların tiyatro salonları için hafif loş bir ışık sağladığı gibi salonun havasının mistik bir ruha bürünmesinde yardımcı olur. Restoran gibi görselliğe önem veren mekânlarda müşterileri şık bir ışık yansıması ile karşılayacağı için mekânda kalınan sürenin uzamasını sağlar. Tüm bu detaylar düşünüldüğünde sadece görsel faydası değil aynı zamanda aydınlatma aracı olarak kullanılması da yaygın tercih sebepleri arasındadır.

 Gergi Tavanların Bilinmesi Gereken Yönleri

Gergi tavanlar okul, hastane, otel gibi birçok mekânda kullanılan dekorasyon ürünlerindendir. Bu ürünler kullanılarak o ortamın hoş ve estetik bir görünüme kavuşması sağlanır. Tavan altından yapılan spot ışıklar ortamda farklı ışık yansımaları yaparak oldukça şık bir havaya bürünmesini sağlar. Aynı zamanda tavanda yapılan uygulama ile ısı yalıtımı ve ses yalıtımı da sağlanmış olur. Teknolojik gelişmelerin artması ile birlikte kullanılan ürün kaliteleri de artmaya başlamıştır. Daha sağlam plakalar ve gergi malzemeleri ile ürünlerin uzun yıllar bozulmadan kullanılması sağlanmıştır. Tabi yıllar içindeki bu değişim maliyet olarak biraz daha artışa sebep olsa da faydaları karşısında yapılan maliyet cüzi bir miktar gibi kalmaktadır. Tabi kullanım aşamasında da dikkatli olmakta fayda vardır. Ürünler kaliteli olsa da temizliğine dikkat edilmez ve ürün hırpalanırsa gergi tavanların ömrü kısalacaktır. Buna sebep olmamak için kurulum ve temizliğinde titiz davranılmalıdır.

 Gergi Tavanların Birçok Avantajı Vardır

Gergi tavanların ortama güzellik kattığı tartışılmaz bir gerçek olduğu gibi bunun yanında daha pek çok faydası vardır. Gergi tavanların avantajları:

 • Ortamda ısı yalıtımı ve ışık yansıması sağlar. Böylece tavandan gelen soğuğun ortama girmesini engellemiş olur. Aynı zamanda ortamın direk ışık almasını engeller ve eşit olarak ışığın yayılmasını sağlar.
 • Gergi tavanlar yapıldıktan sonra çok uzun yıllar temizlik ve bakım gerektirmeden kullanma olanağı sunar.
 • Gergi tavanlar ile tadilat ve onarım gerektiren erleri daha az bir masrafa düzeltme olanağı sunarlar. Böylece eski alanların geri dönüşümü sağlanmış olur.
 • Gergi tavanlar kuruldukları alanda oluşan nem ve rutubetten etkilenmezler ve bozulma yapmazlar.
 • Gergi tavan modelleri kişiye özel tasarımlar olarak da üretilebilir.

Uzun yıllar kullanılmış gergi tavanlardan sıkılan müşterilerimizin tavan görselleri firmamız tarafından kolaylıkla yenisi ile değiştirilir.

 Gergi Tavan Siparişi ve Montaj Aşaması

Gergi tavan uygulamalarının yapılacağı alan ile ilgili bir sınırlama bulunmamaktadır. Aynı zamanda ilçe merkezinde bu işi yapan firma sayısı düşünüldüğünde firmamız Eskişehir ve civarında kurumsal olarak hizmet veren tek firmadır. Bu sebeple gerek ilçe merkezinde gerekse il merkezinde yaptığımız çalışmaların örneklerini oldukça sık görebilmeniz mümkündür. Mekân neresi ve ne kadar genişlikte olursa olsun her ortama uygun tavan modeli mevcuttur. İlk olarak yapılması gereken istenilen görseli bulmaktır. Bu konuda dilediğinizde hazır olan görselleri dilediğinizde kişiye özel baskıları tercih edebilirsiniz. Bu aşamadan sonra firma çalışanlarının mekân analizi yapması ve gerekli modeli belirlemede yardımcı olması gerekmektedir. Mekân analizi yapılmadan tavan modeline karar vermek doğru olmayacaktır. Karar aşamaları tamamlandığında tavan havuzu açma aşamasına geçilir. Sonrasında havuz içine alüminyum plakadan üretilen gergi tavan kasası yerleştirilir. Burada dikkatli olunması gerekir. Tavan kasası havuza düzgün yerleştirilmediğinde sağlam bir gergi tavan elde edilemez. Tavan kasası da tamamlandığında sıra gergi tavanı monte etmeye gelir. Gergi tavan ile tavan kasası arasında yalıtımı sağlamak amacı ile izolasyon bant kullanılmalıdır. Tüm bu aşamalardan sonra gergi tavan kullanıma hazırdır.

 Gergi Tavan Fiyatlarındaki Değişimler Neden Olur?

Teknolojik gelişmeler her türlü malzemenin kalitesinde olumlu anlamda değişime sebep olmaktadır. Bu gelişmeleri takip eden firma ürünlerinde fiyat değişimlerine rastlamak normaldir. Gergi tavanlarda da kullanılan malzemelerin zamanla daha da kalite arttırması ile fiyat değişimleri olmuştur. Fakat asıl fiyat değişimlerin sebebi gergi tavanların boyutları sebebi ile oluşmaktadır. Büyük alana uygulanan gergi tavanlarda kullanılan alüminyum plaka sebebi ile fiyat artabilmektedir. Fiyat değişim sebeplerinden biri de kişiye özel yapılan ürünlerdir. Burada yapılan baskı ve boyut değişimi fiyatta artışa veya azalmaya sebep olabilmektedir.

 Gergi Tavanlar Nerelerden Alınır?

Teknoloji bu konuda pek çok imkânı sunmaktadır. İnternet üzerinden örnekler incelenip sipariş talebinde bulunulabilir. Fakat gergi tavanların tercih edilmesinin artması ile birlikte bu konuda iş yapan birçok firma ortaya çıkmıştır. Firmamız diğerlerine göre daha kaliteli malzemeler ile gergi tavan konusunda size hizmet sunmaktadır. Dilerseniz birebir firmayı ziyaret ederek dilerseniz internet üzerinden örnekleri inceleyerek vereceğiniz siparişe karar verebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gerek en önemli nokta uygulamayı yapacak olan ustaların uzmanlığıdır. Montaj aşamasında problem yaşanırsa uzun süre problemsiz kullanmak mümkün olmaz. Bu sebeple karar vermeden önce yapılan işleri incelemekte fayda vardır.

Gergi Tavanlar Nerelerde Kullanılır?

Son zamanlarda modern yapıların artması ve restorasyon çalışmalarının hız kazanması sebebi ile gergi tavanlar moda olmaya başlamıştır. Özellikle hizmet sektöründe görselliği ön plana çıkaran özel hastane ve otel gibi mekânlarda sık kullanılması dikkat çekmektedir. Görsel bir zenginlik sağlayan bu modeller aynı zamanda modern görüntüye katkı sağlar. Evlerin salonlarında okulların koridorlarında tercih edilmesi de popülerliğinin arttığını göstermektedir. Hatta pek çok modern apartmanın asansör tavanlarında bile karşınıza çıkabilir. Bu derece yaygın olmasının bir faydası da ürün çeşitliliğinin giderek artmasıdır. Çeşit fazla olunca her mekâna uygun ürünü bulmak kolaylaşacaktır.

 

Mihalgazi Gergi Tavan

Eskişehir şehrinin ilçelerinden biri Mihalgazi ilçesidir. Mihalgazi ilçesi, Türkiye’nin İç Anadolu bölgesindedir. Mihalgazi  1842 bölgesinde bir ilçedir. Mihalgazi ilçesine bağlı bucaklar merkez’dir. Merkez, aynı zamanda Mihalgazi ilçesine bağlı köylerin isimlerindendir.  Mihalgazi ilçesine bağlı mahalleleri sayacak olursak Alpagut, Bozaniç, Cumhuriyet, Demirciler, Dokuz Mayıs, Hürriyet, İstiklal, Karaoğlan, Sakarıılıca mahalleleri yer almaktadır.  Mihalgazi ilçesi, Eskişehir ilinin yaklaşık 4.000 nüfuslu bir ilçesi olarak görülmektedir. İlçede yer alan gezilecek yerlerde bulunmaktadır. İlçe merkezinde Belediye Halk Havuzu herkesin kullanımına sunulmuş ilgi çekici yerlerinden olmakla birlikte Sakarıılıca Kaplıcaları da gezilecek yerler arasında ilk dikkat çeken yerlerdendir. Kaplıcada iki tane tesis bulunmaktadır. Ormanlık alanı da olan bölgede dilerseniz çadır kurup piknik bile yapılabilecek bir ortam vardır. Kampların dahi kurabilineceği söylenecek şekilde yeşillikli bir bölgedir. Firmamız Mihalgazi ve çevresinde gergi tavan hizmetleri veren bir firmadır. Her türlü gergi tavan uygulamasını ilçede birçok mekâna uyguladığımızı söyleyebiliriz. Kalite standartlarımız piyasa koşullarının en üstündedir.

Mihalgazi’de Gergi Tavan Hizmeti

Eskişehir Mihalgazi’de hizmet veren firmamız Mihalgazi gergi tavan firmaları arasında oldukça iddialıdır. Mihalgazi’de bulunan her türlü hastaneler ve otellere gergi tavan hizmeti yapmaktadır. Firmamız gergi tavan hizmetini kurumsal bir şekilde yapmaktadır. Oldukça güvenli olan firmamızdan istediğiniz hizmeti almak için başvurabilir güvenle tercih edebilirsiniz.

 Gergi Tavan Nedir?

Bir gergi tavan, iki temel bileşenden oluşan asma tavan sistemine gergi tavan denir. Aynı zamanda bir çevre şeridi ve ize uzanan ve klipsleyen hafif bir kumaş membran olarak da tanımlanabilir. Tavanlara ek olarak, sistem duvar kaplamaları, ışık difüzörleri, yüzer paneller, sergiler ve yaratıcı şekiller için de gergi tavanlar kullanılabilir. Germe Tavanlar, özel bir arka plan desteği kullanarak her türlü aydınlatma, ızgara ve sabitleme noktalarının birleştirilmesine izin verir. Aslında germe tavan, bir odanın yapısal tavanının altına oturduğu için düşmüş bir tavana benzer. Germe tavanı tipik olarak, bir alan boyunca “gerilmiş” bir polivinil klorür  malzemesinden oluşur ve “çevre profili” adı verilen bir çerçeve ile yerinde tutulur. Çevre profili gerektiği şekilde kavisli ve şekilli olabilir ve PVC hemen hemen her zevke uygun şekilde renklendirilebilir veya boyanabilir. Sonuç olarak, gerilmiş tavanlar şekil, renk ve aydınlatma açısından büyük bir özgürlük sunar.

Mihalgazi Gergi Tavan

Gergi Tavanların Yüksek Standartlardaki Malzemesi

Germe tavan, mükemmel bir malzemedir çünkü mobilyayı odadan çıkarmadan hızlıca monte edilebilir. Tavan tek parçaya monte edilir ve montaj işi inşaat kalıntıları veya pislik olmadan yapılır. Gergi tavanlar, etrafa “zıpkın” kaynaklı bir PVC filmden imal edildiğini söylemiştik. Kurulum, önce odanın etrafına özel bir alüminyum profil sabitlendikten sonra tavanı 50 dereceye kadar ısıtmak ve filmi germek ve nihayet “zıpkın” ı profilin kilitleme kanalına yerleştirmek suretiyle gerçekleştirilir. Soğutma filmi daha sonra mükemmel bir tavan sağlamak için büzülür. Gergi tavanın arkasında telleri, havalandırma sistemlerini ve daha fazlasını gizlemek mümkündür. Tavanın yüzeyine lambalar, duman detektörleri, havalandırma açıklıkları vb. takabilirsiniz.

Gergi Tavanlarda Kullanılan Renk Seçenekleri

Firmamızda germe tavanlar çok çeşitli renklerde ve dokularda mevcuttur. Dokular parlak, mat, saten, şeffaf ve metaliktir. Çeşitli dokular da fabrikamızda görüntü baskısı için uygundur. Firmamızdaki asma tavanların yüksek nemli odalarda kullanılması da güvenlidir. Germe tavanlar neme dayanıklı ve alerji yapmayacak şekildedir. Nem yüzünden gergin tavanların etkisi altında boyutlar değişmez. Firmamızın germe tavanları oldukça hafif yapıdadır.  Ağırlığı ile mevcut diğer tavan tiplerinden daha hafiftirler ve bu nedenle binanın yapısındaki yükü minimuma indirirler. Kırk yıldan uzun bir süredir Avrupa’da asma tavanlar kurulduğu kabul görmektedir. Bu eşsiz ürün sınırsız bir dayanıklılığa sahiptir ve firmamızın ürünleri için garanti vermektedir. Üstelik firmamızda isteğinize göre çeşit çeşit gergi tavan modelleri mevcuttur. Germe tavanlar bakım gerektirmez ve gelecekte ek onarım gerektirmez. Temizlemek için özel temizleyici ve mikrofiber bez kullanmanız tavsiye edilir.

 Gergi Tavanda Kumaş

Kumaş malzeme, aydınlatma difüzörleri, arka aydınlatma ve projeksiyon için Matt, Saten, Lake (ayna benzeri), Metalik, Delikli ve Yarı Saydam dahil olacak şekilde çok çeşitli renkler ve son katlar halinde gelir. Materyal ilave etkiler için basılabilir veya boyanabilir, tamamen su geçirmez, yıkanabilir ve buhar geçirmez. Malzeme bakım gerektirmeyen, hijyenik ve toksik değildir yangına karşı dayanıklıdır. Hafif tabakalar, tek parça halinde tipik olarak 50 metrekareye kadar olan herhangi bir şekil ve boyutu oluşturmak için rulo malzemeden yapılır. Her panel, parçaya tutturulan ultrasonik kaynaklı bir ‘Harpoon Edge’ içerir.

Gergi Tavan  Nelerde Tercih Edilir?

Tipik olarak Alüminyum veya PVC Yarı-Gizli palet, çoğu mimar ve tasarımcı için kullanılabildiği gibi eğrilerin, kubbelerin, tonozların ve kolaylıkla oluşturulabilecek diğer birçok şekil içinde tercih edilen seçimdir. Yüksek tavana sahip mekânlara oldukça estetik bir görünüm kazandırır.

Neden Gergi Tavan Kullanılmalıdır?

Bir gergi tavan düşmüş bir tavanla aynı avantajlara sahiptir. Mevcut bir tavanın kötü durumunu gizleyebilir, telleri, boruları veya boruları gizleyebilir. Gergi tavanlar, ses yalıtımı veya akustiklerini iyileştirmek için genellikle ev sinema sistemine veya müzik odalarına kurulur. Gergi tavanlar, diğer birçok tavan kaplamasına göre daha hızlı monte edilebilir.

 Gergi  Tavan Yapısı Nasıldır?

Gergi tavanlarının çoğu, alüminyum korkuluklara tutturulan yanmaz PVC membrandan yapılmıştır. PVC, yüksek veya düşük parlaklıkta boya ile tamamlanabilir veya görüntü veya desenlerle basılabilir, boyanabilir. Bu nedenle gerilmiş tavanlar mağazalarda ve sergilerde popülerdir. PVC membran bir araya getirilmiş çok sayıda tabakadan oluşur – belirli bir ürün satın almadan önce birleştirme kalitesini kontrol etmek iyi bir fikirdir.

 Germe Tavan Nasıl Kurulur?

Germe tavanı kurmak için, izler odanın iç çevresine sabitlenir. PVC tabakaları daha sonra raylara tutturulur ve ısı kullanılarak sıkılır. Başarımızın sırrı; doğrudan istihdam edilmiş ve çok deneyimli personel hizmetidir. Bu personellerimiz sayesinde de kurulumda da sizlere yardımcı olacağız.

 Germe Tavanlar Alçı Tavanlara Kıyasla Nasıldır?

Bir germe tavan, düşmüş bir tavanın tüm avantajına sahiptir. Düz bir tavana benzer şekilde monte edilebilir veya düşmüş tavan ızgarası ve döşeme sistemi kullanılarak elde edilemeyen kubbe, kemer ve organik 3D şekillerde kullanılabilir. PVC kuru temizleme için de çıkarılabilir.

 Avantajları:

 • Düzgün olmayan veya hasar görmüş tavanları gizlemeye yardımcı olabilir
 • Telleri, boruları ve kanalları gizleyebilir
 • Benzersiz şekiller ve tasarımlar oluşturmak için kullanılabilecek
 • Temizlemesi kolay
 • Kurulumu hızlı
 • Akustik için iyidir.

Gergi Tavan sisteminin çok yönlülüğü onu çok çeşitli ortamlarda kullanıma uygun hale getirir. Üstün renk yelpazemiz ve şekil oluşturma kabiliyetimizle, esnek tavanlar, sıradan düz tasarımların yanı sıra farklı özelliklere sahip tavanları oluşturmanıza izin verir. Firmamız özellikle dijital gergi tavan modellerinde son derece profesyoneldir. Çünkü bu gergi tava tasarımları şık bir duruşa sahip olduğu için çok geniş kitleler tarafından tercih edilir. Birçok farklı deseni yansıtmaya olanak verdiği için de bu tavan modelleri çok fazla tercih edilir. Dilerseniz firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

 

Günyüzü Gergi Tavan

Günyüzü Eskişehir’ e bağlı bir ilçedir. Bu ilçe Eskişehir merkeze 135 km Ankara’ya 118 km uzaklıkta yer almaktadır. Küçük şirin bir ilçe olmakla birlikte ilçede hastane, sağlık ocağı, otel ve kaplıca gibi kamusal mekânlar bulunmaktadır. İlçe iki büyük şehrin tam merkezinde yer aldığı için ulaşım olanakları sıkıntılı değildir. Her an bu büyük şehirlere ulaşım sağlanmakla birlikte bu kolaylık pek çok ticaret için de yararlı olmaktadır. Bu sayede Günyüzü gergi tavan firması olarak müşterilerimiz için her an son çıkan ürünleri ulaştırmak kolay olmaktadır. Geri tavanlar uzun yıllardan beri kullanılmakta olup model ve tarz olarak sürekli kendini yenilemektedir. Bu sebeple ilçenin bu işi yapması için büyük şehirlere yakın olması avantaj sağlamaktadır. Ürünlerin üretim yerlerine yakınlığı çeşitlerin kısa zamanda ele geçmesine olanak sağlamaktadır.

 Neden Gergi Tavan

Gergi tavan modelleri iş yeri, ev, hastane, otel, ofis gibi yaşam alanlarında mekâna şıklık kazandırmak ve havasını değiştirmek için tavan süslemesi olarak kullanılan ürünlerdir. Bu ürünler sayesinde ortamın enerjisinin yükselme ve mekânın daha modern bir görüntüye kavuşması amaçlanmaktadır. Gergi tavanlar ilk çıktıklarında düz beyaz zemin altında ışıklandırma olarak karşınıza çıkmaktaydı. Fakat gelişen teknoloji ve zevkler sayesinde artık birçok farklı desenin uygulandığı ve daha farklı model yapısı oluşmaya başlamıştır. Bu da her ortama uygun tavan modeline sahip olmayı sağlamaktadır. Özellikle bu gelişmelerden dolayı İzmir, Ankara, İstanbul, Eskişehir gibi büyük şehirlerde bu işi yapan firma sayısı oldukça artmıştır. Bu şehirlerdeki gelişmeler günümüzde ilçelere de rahatlıkla ulaşmaktadır.

Günyüzü Gergi Tavan

 Gergi Tavanlar İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Gergi tavanlar son zamanla da hastane ve okul gibi toplu yaşam alanlarında da sıklıkla karşınıza çıkmaktadır. Bu alanlarda amaçlanan farklı ışık yansımaları ile ortamda hoş bir görünüm sağlamaktır. Aynı zamanda gergi tavan estetik bir görünüm sağlamanın yanında daha birçok fayda sağlamaktadır. Bunlardan bir tanesi ısı yalıtımdır. Tavan yapıldığı ortamda bir ısı yalıtım malzemesi görevi görüp ortam sıcaklığını dengede tutmayı sağlar. Gergi tavanlar kullanımı kolay ürünler olmakla birlikte kurulum aşamasında ise bazı konularda dikkatli olmak gerekir. Yapılan gergi tavanlar usta ellerde yapılmadığında kısa süre deforme olabilir. Bu sebeple gergi tavanlarınızı işinde uzman kişilere yaptırmakta fayda vardır.

 Gergi Tavanların Sağladığı Faydalar

Gergi tavanlar ortamda şık bir hava estirmenin yanında daha pek çok konuda faydaları olan ürünlerdir. Gergi tavanların sağladığı faydalar:

 • Restore edilmesi gereken kötü görünümlü duvarların geri dönüşümünü sağlayarak yapılacak bir sürü masraftan kurtarır. Bu sayede kolaylıkla yeni görünüm kazanmayı sağlar.
 • Gergi tavanlar uygulandıkları mekândan kolaylıkla çıkarılıp farklı bir tavana monte edilebilir. Bu işlem için sadece işinin uzmanı firmalar ile çalışmak yeterlidir.
 • Uzun süre kullanılır. Bakım ve onarımlarının zamanında yaptırılması ile uzun yıllar bozulmadan kullanmak mümkündür.
 • Gergi tavanlar yapıldıkları ortamda bulunan nem ve rutubet gibi hava olaylarından etkilenmezler. Tavan ile birebir teması olmayan ve yapısında kullanılan özel malzemesi sayesinde nemden etkilenmezler. Aynı zamanda nemi geride tutup ortamı etkilemesini önlerler.
 • Hoş ışık yansımaları sayesinde göz sağlığında korumacıdır. Ortam ışıklandırması olarak rahatlıkla kullanılır ve göze direk gelen ışıktan ziyade ortama yayılan ışığı ile göz dostu ürünlerdir.
 • Ortamda ısı yalıtımı görevi görür.

Kaliteli malzemeden üretildiğinde ve uzman eller ile monte edildiğinde çok uzun yıllar bozulmadan kullanılabilir ürünlerdir.

 Gergi Tavan Montajı Ve Önemli Detaylar

Gergi tavanlar üretimi yapılmadan önce firma uzmanları tarafından mutlaka mekân analizi yapılması gerekir. Çünkü müşterinin istemiş olduğu modelin büyüklüğünün ve yapısının ortam için uygun olup olmadığı tespit edilmelidir. Mekâna uygun olmayan tavan modelleri hoş bir görüntü sağlamayacağı için uzman kişinin bilgilendirmesi ve müşterinin tercihi ile uygun modele karar verilir.

Günyüzü Gergi Tavan

Daha sonra seçilen modelin üretimine başlanır. Burada hazır ürünlerden seçim yapılırsa süre kısabilir fakat müşteri kişiye özel bir ürün tasarlattığında üretim aşaması biraz uzayabilir. Onun dışında monte aşaması ise oldukça kısadır. Üretilen modele uygun olarak tavan havuzu açılır. Açılan havuza tavan kasası yerleştirilmesi yapılır ve havuz ile alüminyum plaka arası boşluk bırakılmamaya dikkat edilir. Kenarda bırakılan boşluklar zaman içinde deforme olacağı için bu konuda dikkatli olmak gerekir. Daha sonra yapılan işlem ise gergi tavanı alüminyum plakaya monte etmektir. Bu aşamada da gergi tavan ile plaka arasına izolasyon bandı yerleştirilir. Çünkü ısı ve ışık yalıtımı için bu bant kullanımı gereklidir.

 Gergi Tavan Fiyatlarını Ne Belirler?

Gergi tavanlar biraz maliyetli ürünlerdir. Bu ürünlerin maliyetli olmasının sebebi ise yapıda kullanılan alüminyum plakadır. Tamda bu noktada fiyat artışı ve ucuzlamasının sebebi kullanılan plaka büyüklüğü etkili olmaktadır. Ne kadar büyük tavan yapılırsa fiyat o kadar arta bilir. Onun dışında bazı hazır ürünleri tercih ederek fiyatta indirim sağlanabilir. Fiyatı belirleyen bir nokta da gergi tavan deseninin kişiye özel yapılıp yapılmadığıdır. Hazır tavan desenleri dışında kişisel desenler tercih edilirse üretim aşamasından dolayı fiyat değişkenliği görülebilir.

 Gergi Tavan Model Çeşitleri

Gergi tavanlar ilk üretildiklerinde model çeşitliliği az olan ürünlerdi. Fakat artık teknolojik gelişmeler sayesinde ürün çeşitliliği neredeyse sınırsız denecek kadar fazlalaşmıştır. Hemen hemen her ortama uygun büyüklükte ve yapıda üretim sağlanmaktadır. Aynı zamanda ürünlerin desen çeşitliliği oldukça farklı tarzlara hitap edecek şekilde artmıştır. Dileyen kullanıcılar kişisel tasarımları da tavan modeli olarak kullanabilmektedir. Özellikle hizmet sektöründe bu tavan modellerinin kullanılmasının artması tavan çeşitliliğinde etkili olmaktadır.

Gergi Tavanlar Nereden Alınır?

Son yıllarda gergi tavan yapan firma sayıları oldukça artmıştır. Bu sayede bu tavan modellerine ulaşmak artık zor olamamakla birlikte bu firmaları seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunlardan birisi bu firmaların kaliteli malzemeler kullanmalarıdır. Kalitesiz ürünler kullanan firmalar uygun fiyatlara bu işlemi yapabildiği gibi unutulmamalıdır ki kalite asla ucuz olamaz. Bu sebeple bu ürünleri tercih ederken fiyatı değil malzeme kalitesine dikkat edilmelidir. İşlem yapan ustaların uzman olması ve müşteri memnuniyetini ön planda tutması sayesinde firmamız çalışanları mühendis ustalığı ile hizmetinizdedir. Her türlü istek ve direktiflerinizi dikkate alarak çalışmalarımıza yön vermekteyiz. Bu sayede ilçe ve büyük şehirlerde yaptığımız işler, kurumsal çalışmalarımızın en önemli odak noktasıdır.

Gergi Tavanların Kullanıldığı Yerler

Gergi tavanlar kullanım alanı oldukça geniş ürünlerdir. Ev ve iş yeri gibi ortamların dışında hastane, okul gibi kamu alanlarında da yaptığımız işlere rastlamanız mümkündür. Bu işleri yerinde gidip görerek karar aşamasında kolaylık sağlayabilirsiniz. Özellikle otel ve özel hastane gibi müşteri görüşünün önemli olan mekânların lobilerinde kullanılması gelen müşterilerden olumlu geri dönütler alınmasını sağlamıştır. Yapmış olduğu estetik görünüm ile hoş bir izlenim bırakmaktadır. Okullarda ise özellikle toplantı ve gösteri salonlarında tercih edilmesi ile ışık efektlerinin ortam üzerinde olumlu etkiler göstermesini sağlamıştır. Ürünlere sahip olmadan yapmış olduğumuz örnekleri incelemeli ve firma yetkililerimiz ile birebir görüşme yapmanızda fayda vardır. Bu sayede sizin için en uygun gergi tavana karar vermeniz kolay olacaktır.

 

GERGİ TAVANLAR, Gergi Tavan, Gergi Tavan Modelleri, Gergi Tavan Uygulama, Gergi Tavan Led Aydınlatma, Modern Gergi Tavanlar, Gergi Tavan Görselleri, İstanbul Gergi Tavan, gergi tavan ve aydınlatması,tavan germe, germe tavanlar, barisol tavanlar, modern tavanlar, 3d tavanlar

Gergi Tavan, Gergi Tavan Modelleri, Gergi Tavan Aydınlatma

Gergi Tavan, Gergi Tavan Modelleri, Gergi Tavan Aydınlatma

GERGİ TAVAN NEDİR?
gergi tavan nedir? Birçok problem için olası çözümünüz. No.1 avantajlı gergi tavan sistemleri, evinizin iç tasarımının öne çıkan ve heyecan verici bir unsuru olabilecek mükemmel bir tavandır. Germe tavanınızın asla çatlamayacağından ve küf veya toz toplamayacağından emin olabilirsiniz. Sıradan bir  tavan, eski bir ev veya işyeri tavanı veya düzenli alçıpan tavanın aksine, bir gergi tavan zamanla kırılmaz veya renk değiştirmez. Gerilmiş bir tavanın ne olduğu hakkında daha iyi bir fikir edinmek için, tek bir parçadan yapılmış güzel modern bir tavan elde edebilirsiniz. MY YOUTUBE

MY GOOGLE PLUS

3d Gergi Tavan, Gergi Tavan Modelleri, Gergi Tavan Aydınlatma, Modern Gergi Tavanlar, 3d Gergi Tavan Modelleri, Klasik Gergi Tavanlar, Gergi Tavan Fiyatları

Gergi Tavan, Gergi Tavan Modelleri, Gergi Tavan Aydınlatma, Modern Gergi Tavanlar, 3d Gergi Tavan Modelleri, Klasik Gergi Tavanlar, Gergi Tavan Fiyatları

Gergi Tavan

O zaman Dikkatli okuyun. Gelecekteki gergi tavanınız için çok çeşitli hoş renkler sunuyoruz, böylece en sevdiğiniz ya da iç mekanınıza en uygun olanı seçebilirsiniz. Baskılı gergi tavan türünü seçebilirsiniz: parlak, mat veya saten.

Bir gergi tavan kurulumu uzun sürmez veya diğer inşaat işleri gibi bir karmaşa yaratabileceği yaygın bir ürün değildir. İyi haber, bir gergi tavan kurulumu ile durum böyle değil! Tüm süreç sadece birkaç saat sürmektedir ve genellikle odada hiç toz olmaz ve odanın düzeni bozulmaz.

Tavandan tavana, patlamış bozulmuş tavanına ve düzenli alçıpan tavana kıyasla gergin bir tavanın sunduğu avantajları gözden geçirelim ve hatta mevcut tavan işini burada ve orada bir dokunuşla ferahlatalım.

düğün salonu gergi tavan, gergi tavan düğün salonu

GERGİ TAVANLAR, Gergi Tavan, Gergi Tavan Modelleri, Gergi Tavan Uygulama, Gergi Tavan Led Aydınlatma, Modern Gergi Tavanlar, Gergi Tavan Görselleri, İstanbul Gergi Tavan, gergi tavan ve aydınlatması,tavan germe, germe tavanlar, barisol tavanlar, modern tavanlar, 3d tavanlar

Avantajları aslında açık.

– Sadece gergi tavan sistemleri, tıpkı bir cam gibi mükemmel bir tavan yüzeyi sağlar.
– Gerilmiş bir tavan zamanla değişmeyecek. Tavanı tekrar tekrar boyamak zorunda kalmayacaksın.
– Gergi tavanlar asla çatlamaz veya parçalanmaz.
– Gerilmiş tavan küf ve küflere karşı dayanıklıdır. Gergi tavan neme dayanıklıdır.
– Size iyi yansıtır: gergin tavanınız için ılık parlak bir yüzey seçerseniz, odanızın alanını görsel olarak büyütür. Ve yansımada yeni bir gergi tavana gururla  bakarsınız!
– Son olarak, gerilmeli tavan montajı, mevcut tavan yüzeyinin hazırlanmasını gerektirmez. Örneğin, bodrum katında düzenli bir alçıpan tavanınız yoksa ve tüm bu boruları ve kablolarla dolu ise  bundan kurtulmak istiyorsanız, devam edin ve bizlere haber verin profösyönel ekibimizi gönderelim hızlı bir şekilde istediğiniz gergi tavan modelinin kurulumunu yaptıralım.

Doğru seçimi yapın ve gergi tavan sistemleri yapan tavan modeli firmasını gidin hayallerinizi gerçekleştirin

3d Gergi Tavan, Gergi Tavan Modelleri, Gergi Tavan Aydınlatma, Gergi Tavan Fiyatları, Gergi Tavan Eğitimi, Gergi Tavan Bayilik, Gergi Tavan Geometrik Şekiller

Gergi Tavan, Gergi Tavan Modelleri, Gergi Tavan Aydınlatma, Gergi Tavan Fiyatları, Gergi Tavan Eğitimi, Gergi Tavan Bayilik, Gergi Tavan Geometrik Şekiller

Gergi Tavan Aydınlatma

Çağdaş gergi tavan sistemleri, çok çeşitli aydınlatma armatürleri ve düzenlemeleri ile uyumludur. Merkezdeki tek bir avize veya birkaç spot ışığı gibi en basit kurulum seçenekleri, DIY meraklıları tarafından bile yapılabilir.

Sınırlamalara gelince, hatırlanması gereken en önemli iki şey vardır: a) zarın aşırı ısınmasını önlemek için akkor ampulleri 50W üzerinde kullanmayın; ve b) gergi tavanın yansıtıcı yüzeyi ile birlikte yukarı doğru yönlendirilmiş güçlü bir ışık kaynağı kullanmak, çok hoş bir ışık noktasını ortaya çıkarır ve bu da her zaman hoş değildir.

Güçlü bir ışığa ihtiyacınız varsa, doğru bir difüzör ile örtmek iyi bir cevap olabilir. Akkor ampuller yerine LED spot lambaların kullanılması, tavan tavanları ile iyi çalışır ve enerji tasarrufu açısından harika bir fikirdir. Profesyonel streç tavan montajcılarını aramayı planlıyorsanız, aydınlatma ayar seçenekleriniz çok daha geniş olabilir ve şunları içerir:
• karmaşık avize, kolye veya spot düzenlemeleri;
• ortam ve vurgu aydınlatmasının kombinasyonu;
• LED bant;
• optik fiberler;
• ve diğerleri.

Fibeeer Optik Aydınlatma Video İçin Tıklayın

modern Gergi Tavan, Gergi Tavan Modelleri, Gergi Tavan Aydınlatma, Gergi Tavan Fiyatları, Gergi Tavan Eğitimi, Gergi Tavan Bayilik, Gergi Tavan Geometrik Şekiller

modern Gergi Tavan, Gergi Tavan Modelleri, Gergi Tavan Aydınlatma, Gergi Tavan Fiyatları, Gergi Tavan Eğitimi, Gergi Tavan Bayilik, Gergi Tavan Geometrik Şekiller

Gergi Tavan Kurulumu

Germe tavan sistemi konusunda gerçekten harika olan şey, genellikle kurulumdan önce yapısal tavan üzerinde (odanın “gerçek” tavanı) herhangi bir hazırlık çalışması yapılmasına gerek olmamasıdır.

Yapısal tavan az ya da çok seviyeli ve iyi fonksiyonel durumda ise, hemen devam edin ve gergi tavanı kurmaya başlayabilirsiniz. Bu kuralın istisnaları sade ve hatırlanması kolaydır.

Her şeyden önce, eğer odanın üstündeki çatı sık sık sızarsa – ya da bir apartman dairesinde, üst kattaki komşularınız, suyu çalıştırmaktan vazgeçmeye eğilimlidir – kurulumu başlatmadan önce çatıyı onarmanızı veya komşularınızla konuşmanızı öneririz.

Gergi tavan PVC membran su geçirmez olmasına rağmen, sık veya büyük sızıntılar sarkık ve diğer istenmeyen etkilere neden olabilir.

İkincisi, çatlama alçısı, gevşek teller ve benzerleri için yapısal tavanı incelemek mükemmel bir fikirdir. Bu tür bir şey olduğunu söyleyebilirseniz, kurulumdan önce yapısal tavanı daha iyi tamir edersiniz.

GERGİ TAVANLAR, Gergi Tavan, Gergi Tavan Modelleri, Gergi Tavan Uygulama, Gergi Tavan Led Aydınlatma, Modern Gergi Tavanlar, Gergi Tavan Görselleri, İstanbul Gergi Tavan

GERGİ TAVANLAR, Gergi Tavan, Gergi Tavan Modelleri, Gergi Tavan Uygulama, Gergi Tavan Led Aydınlatma, Modern Gergi Tavanlar, Gergi Tavan Görselleri, İstanbul Gergi Tavan

Modern Gergi Tavanlar

Modern bir streç tavan sisteminin ana elemanı olan PVC membran ince ve narindir. Bu yüzden bir gergi tavanı monte etmeden önce çevrenin dikkatli bir şekilde düşünülmesi için çağrıda bulunuyoruz.

Özellikle, gergi tavanın monte edileceği odayı nasıl kullanacağınızı kendinize sormalısınız. Örneğin, bir gergi tavan ve bir bilardo masası hoş bir şirket yapmaz çünkü havuz ipucu, kazara zarı poke edebilen sivri bir cisimdir. Dikkat edilmesi gereken diğer hususlar, kazayla yüzeye sıçramış olabilecek sert kimyasalları içerir. tavanı temizlemek ve aşırı sıcaklıklara ve neme maruz kalmak için kullanılır.

modern 3d gergi tavan ve aydınlatması,tavan germe, germe tavanlar, barisol tavanlar, modern tavanlar, 3d tavanlar

gergi tavan ve aydınlatması,tavan germe, germe tavanlar, barisol tavanlar, modern tavanlar, 3d tavanlar

Hasar yapıldıysa, büyük olasılıkla gergi tavanınızın tamamen değiştirilmesi gerekecektir. Bununla birlikte, bazı durumlarda onu onarmak mümkündür.

Küçük bir çatlak veya delinme yapıştırıcılarla yapıştırılabilir ve üzerine boya yapılabilir, ancak daha ciddi bir şeyi düzeltmek için, bizlere haber vermeniz gerekir gelecek olan servis ekibimiz müdahele eder ve gerekeniz yapar. 3D GERGİ TAVAN MODELLERİ

Bizleri Takip Etmeye Devam Edin Devamı Gelecek

Tavan Modelleri - Belemir Yapı | Eğlence Merkezi Tavan ve Duvar Dekorasyonu

Eğlence Merkezi Tavan ve Duvar Dekorasyonu

Eskiden çocukları bir atari ile, bir top ile mutlu edebilirken, günümüzde telefonlar, bilgisayarlar, Play Stationlar bile yetersiz gelebiliyor. Mutlu olma seviyeleri çok yükselen çocukları da basit eğlence merkezleri tatmin etmiyor. Bu sebeple bir eğlence merkezinde çocuğu memnun edecek her oyun ve oyuncak bulunmalıdır. Tabi ki sadece oyun ve oyuncak yeterli olmayacaktır. Mekanın eğlence merkezi olduğunu hissettirecek güzel bir dekorasyon şarttır. Eğlence merkezi tavan ve duvar dekorasyonu için ise gergi tavan kullanımı en uygunu olacaktır.

Gergi tavan sistemleri tüm iç mekanlar için uygulanabildiği gibi, eğlence merkezi tavan ve duvar dekorasyonu için de en uygun olanıdır. Gergi tavan dekorasyonu ile eğlence merkezleri rengarenk ve ışıl ışıl olacaktır. Bununla birlikte dijital baskı gergi tavan modeli ile istenilen tüm resimler gergi tavanlara baskılanabilir. Bu şekilde bir eğlence merkezi çocukların çok ilgisini çekecek ve çocuk akınına uğrayacaktır.

DEĞİŞİK DESENLERDE VE RENKLERDE GERGİ TAVAN

Eğlence merkezi gergi tavan dekorasyonu yapılabildiği gibi, eğlence merkezi duvar gergi tavan montajı da yapılabilir. Hem duvara hem de tavana uygulanabilen gergi tavan sistemi sayesinde tüm mekanı bütün bir halde dekorasyon yapabilir ve içeri giren bir çocuğu bambaşka bir dünyaya sokabilirsiniz.

Gergi tavan modellerinden transparan gergi tavan da kullanılarak ve aynı zamanda, transparan gergi tavan ışık geçirdiği için, gergi tavana özel led ışıklar döşeyerek, renkli ışıkların her yere yansıdığı, duvarların ve tavanın parladığı bir mekan yaratabilirsiniz.

Bununla birlikte çocukların dikkatini çekecek resim ve desenleri gerekli yerlere ve gergi tavanın üstüne baskılayarak uzun süre bozulmayan bir çok resmi eğlence merkezine monte edebilirsiniz.

Eğlence merkezi tavan ve duvar dekorasyonu tamamlandıktan sonra mekana oyun ve oyuncakları da getirdiniz mi, çocuklar için çok çekici ve etkileyici bir mekan oluşturmuş olacaksınız.

eğlence merkezi tavan ve duvar dekorasyonu için aklınıza takılan bir soru olursa, Belemir Yapı olarak bizi ararsanız sorularınıza cevap bulmaktan memnuniyet duyarız. Bununla birlikte gergi tavan fiyatları ve led aydınlatma sistemi hakkında da bilgi sahibi olmak isterseniz bir telefon açmanız yeterli.