Alpu Gergi Tavan

Özellikle yaz aylarında frig vadisi ziyaretçilerine ev sahipliği yapmaktadır. İlçenin tanınmasındaki en büyük etkenlerden birisi de gergi tavan firmalarının bulunmasıdır. Gergi tavan, okul, hastane, kamu ve özel kurum gibi binaların duvar ve tavanlarına uygulanan aydınlatma için kullanılabilen tasarım ürünleridir. Teknolojinin gelişmesi ile gelişen mimariler ve yeni yapıların birçoğunda gergi tavan modellerini görebilirsiniz. Özellikle son yıllarda yapılan toplu konutlar ve sitelerde mutlaka bu tavan modelleri kullanılmaktadır.

Aydınlatma ve ısı yalıtımı gibi somut ihtiyaçlarında karşılanmasını sağladığı için sadece görsel olarak algılanmamalıdır. Kurumların aydınlanmasında tasarruf imkânı da sağlamaktadır. Mekânlara ayrı bir görsel hava katan bu tavan modelleri on yılların vazgeçilmez dekorasyon ürünleridir. Hizmet sektöründe yer alan otel, özel hastane, restoran ve kafe gibi mekânların iç dekorasyonlarında kullanılır. Göze hitap eden bu ürünler mekânın akılda kalmasını sağlar. Mekânın tarzına uygun ürünler diğer mekânlara göre bir adım önde olmanızı sağlar.

Gergi Tavan Nasıl Yapılır?

Gergi tavan modelleri işin eğitimini almış ve yıllar boyunca sektörde tecrübe kazanmış kişiler tarafından uygulanmalıdır. Gergi tavan modelinin uygulanacağı mekân ilk önce firma çalışanı tarafından analiz edilir. Mekâna uygun tavan modelinin seçilebilmesi için bu adım çok önemlidir. Mekân analizi gerçekleştirildikten sonra müşterinin hayal gücüne hitap eden model seçilir. Uygulama yapılacak tavan temizlenir. Temizlenen bölgeye beyaz alçıpan ile havuz yapılır. Havuzun kenarlarına alüminyum plakanın yerleştirilebilmesi için kanallar açılır. Alüminyum plaka kanallara yerleştirilir. Plaka ile gergi tavan arasına yine alüminyum malzemeden üretilen izolasyon bandı yerleştirilir.

Alpu Gergi Tavan

Gergi tavan ısı yardımı ile genleştirilir ve plakaların kenarlarına sabitlenir. Montaj işleminin en önemli adımı sabitleme adımıdır. İlerleyen dönemlerde sarkma ve sünme gibi istenmeyen olayların yaşanması sabitleme işlemine bağlıdır. Kontrollü ve profesyonel bir şekilde uygulanan tavan modeli uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Gergi tavan yaptırmaya karar erdiğinizde ilk önce piyasa ve fiyat araştırması yapmanızı tavsiye ederiz. Fiyatı yüksek olan her ürün kaliteli olamayacağı gibi fiyatı uygun olan her üründe kalitesiz olamaz. Bu nedenle köklü firma araştırmasını özenle yapmanızı öneririz.

Gergi Tavan Modelleri Neden Tercih Edilir?

Gergi tavan uzun yıllardan beri kullanılan dekorasyon yöntemidir. Son yıllarda kullanılma sıklığı artış göstermiştir. Evlerin salon ve çocuk odalarında üç boyutlu gergi tavan modellerini görebilirsiniz. Tercih edilme nedenlerinden en önemlisi uygulandığı ortama estetik ve şık bir görünüm kazandırmasıdır. Ev ve iş yeri gibi kişisel alanlarda görselliğe önem veren kişiler çok sık tercih etmektedirler. Eski ve yıkık duvarların modern bir şekilde geri dönüşümünü salmaktadır. Binalarda aydınlanma ve ısı yalıtımı gibi ihtiyaçların karşılanmasını destekler.

Özellikle ışıklandırma sorunu olan geniş alanlara çok rahat bir aydınlatma sistemi sağlar. Alpu gergi tavan firması ihtiyacınıza uygun her türlü gergi tavan modellerini bünyesinde barındırmaktadır. Gergi tavan yaptırma tercihiniz ne olursa olsun firmamızın sahip olduğu geniş ürün yelpazesi sayesinde kısa sürede hayalinizdeki görsele ulaşabilirsiniz.

Gergi Tavan Modelleri İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Gergi tavan modelleri çok sık tercih edilen ürünler olsa da özellikleri genellik bilinmez. Gergi tavan modelleri ile ilgili bilmeniz gerekenleri sıralayacak olursak;

  • Esnek yapıları sayesinde her türlü mimariye uygun modelde üretebilirler. Ranyuslu ve tonozlu olan modeller son yıllarda en sık tercih edilendir.
  • Uygulandığı mekâna ferah ve sakin bir ortam oluşturur.
  • Kendi kendini temizleme özelliği olduğu için uzun süre boyunca temizlemenize gerek kalmaz. Nemli bir bez yardımı ile sadece tozunu belirli dönemlerde almanız yeterli olacaktır.
  • Çocuk odası ve evlerin oturma odası gibi özel alanlarda genellikle üç boyutlu modeller önerilmektedir.
  • Alüminyum plakalar kullanılarak üretilir. Yangında alev almazlar. Bu nedenle gergi tavanların Avrupa B1 yanmaz sertifikaları vardır. Sertifikasız ürün satışı yapan firmalar ile anlaşmamanızı öneririz.
  • Uzun yıllar kullanılan ürünler olduğu için garanti süreleri de uzundur.

gergi tavan

Çatlama ya da yırtılma gibi sorunlar oluşmaz. İlk gün ki formunda yıllarca kullanabilirsiniz. Islak ortamlarda nemden etkilenmezler. Kaliteli malzemeden üretilmeli ve profesyonel teknik ekip tarafından monte edilmelidir. Tavan modelinin içerisinde bulunan görseli dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Tavan modelleri kısa sürede değiştirilen ürünler değildir. İnsanlar ev iş yeri gibi mekânlara yaptırdıkları modelleri yıllarca kullanmaktadır. Uzun süre kullanılabilmesinin nedeni kaliteli malzemeden üretilen tavanın profesyonel şekilde monte edilmesidir.

Gergi Tavan Modeli Nasıl Seçilir?

Gergi tavan modeline karar verirken iki aşamada düşünerek gerekir. İlk önce teknik bilgi kullanarak ürünün tekniği belirlenir ve ürün iskeleti oluşturulur, ikinci aşama ise müşterinin hayal gücünden yola çıkılarak görsel efekt hazırlanır. Müşteri ile teknik ekibin ortak çalışması sonucu elde edilen ürün en sağlıklı ürün olacaktır. Ev ve iş yerinize yaptırdığınız tavan modelinin içinize sinmesi için aklınıza takılan her türlü soruyu teknik ekibimize sorabilirsiniz. Ürün yaptırmadan önce ne beklediğinizi ve ne hayal ettiğinizi net olarak anlatırsanız ortaya çıkan sonuçtan çok daha fazla memnun kalırsınız. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir firma olarak tüm işlemlerimizde müşterilerimizin hayal gücünden destek alıyoruz. Sizlerin hayali ile bizim tecrübemizin birleşmesi sonucu eşsiz bir mekâna sahip olabilirsiniz.

Gergi Tavan Nasıl Temin Edilir?

İnsanların ev dekorasyonlarında farklı tarzlar oluşturmaları gergi tavan modellerine olan ilginin artmasına neden olmuştur. Sektörde yer alan farklı gergi tavan firmaları ile görüşerek istediğiniz modeldeki tavanı temin edebilirsiniz. Firmalara ait web sitelerinden ürünleri de inceleyebilirsiniz. Yeni firmaların oluşması ürünlerdeki kalitelerin azalmasına neden olmuştur. Kalitesiz ürün temin ederek maddi kayıp yaşamamak için işinde uzman ve köklü firmalar ile anlaşmanızı tavsiye ederiz.

Alpu Gergi Tavan

Dekorasyonunuz için tavan modeli yaptırmaya karar verdiğinizde web sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Ürün talep formunu doldurarak firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda firma çalışanlarımız adresinize gelerek gereken analizleri yapar ve sizi bilgilendirir. Firma olarak uzun yıllardır sektörde verdiğimiz hizmetlerin geri dönüşlerini web sitemizde yayınlamaktayız. Dilediğiniz zaman müşterilerinizin referanslarına ulaşarak gönül rahatlığı ile firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Gergi Tavan Yaptırmak Maliyetli Bir İşlem Midir?

Teknolojinin ilerlemesi yeni ve farklı gergi tavan modellerinin üretilmesini sağlamıştır. Son yıllarda en sık tercih edilen üç boyutlu modeller gelişmiş ve maliyeti yüksek ürünlerdir. Ürünün maliyetinin artmasında kullanılan malzemenin kalitesi, ürünün boyutu ve yapım süresi etkili olmaktadır. Ayrıca yapılan gergi tavan sayısı da fiyat değişikliğinde önemli bir etkendir. Otel, hastane ve toplu konut gibi geniş mekânlara toplu gergi tavan satışları yapıldığı için farklı fiyat politikaları kullanılmaktadır. Ürünün üretilmesi, montajı ve göz önüne alınarak bir fiyat bilgisi verilir. Ürün teslim edildikten sonra ekstra ücret istenmez. Genel olarak bakıldığında dekorasyon ürünü olan ve görsellik için kullanılan bu ürünler maliyetli ürünlerdir. Ancak sağladığı avantajlar göz önüne alınırsa fiyatları yüksek sayılmaz. Eski binaların geri kazandırılmasında en az maliyetli olan işlem gergi tavan uygulamasıdır.

 

Tavan Modelleri - Belemir Yapı | Okul Tavan Dekorasyonu

Okul Tavan Dekorasyonu

Devlet okullarının yetersiz kalması ve özel okul sektörünün gelişmesi, kafamızı kaldırdığımız her yerde özel okul görmemize neden oldu. Özellikle dershanelerin kapatılması ile dönüşen dershanelerin bir çoğu özel okul oldu. Durum böyle olunca da rekabet bir hayli arttı. Veliler okullara bakmaya geldiklerinde, okulun eğitiminin yanında dekorasyonu ve modern olması da onların dikkatini çekecektir. Bu yüzden okulunuz oldukça şık ve lüks görünümlü olmalıdır. Bir okulun güzelliği de dekorasyondan geçer. Güzel bir okul tavan dekorasyonu ve duvar dekorasyonu ile okulunuzu oldukça çekici bir hale getirmeniz mümkündür.

Özellikle dershanelerden dönüşüm geçiren okullar ve yeni yapılan ve daha zengin kesime hitap eden özel okulların lüks görünmesi öğrenci kazanmak adına çok önemlidir. Özellikle okul girişi  ve sınıfların dekorasyonu, velilerin dikkatlerinden kaçmayacaktır.

Okul tavan dekorasyonu için asma tavan modelleri ve gergi tavan modelleri kullanılabilir. Asma tavan farklı süslemeler ile çok güzel bir görünüme sahip olsa da, bir gergi tavan havası verememektedir. Özellikle sınıfların derslere uygun resimler ve şekillerle dekorasyon yapılması açısından gergi tavan sistemleri oldukça ön plana çıkmaktadır. Çünkü dijital baskı gergi tavan modeli ile sınıfı o derse uygun resimleri gergi tavana baskılayarak, çok güzel bir sınıf dekorasyonu yapılabilir.

SINIF İÇİN TAVAN DEKORASYONU

Gergi tavan sistemleri tavana uygulandığı gibi, duvarlara da uygulanabilir. Böylece mesela bir coğrafya sınıfı yapılmak isteniyorsa, bir uzay ve gezegenler resmi tüm sınıfın duvar ve tavanlarına dijital baskı gergi tavan modeli ile baskılanabilir ve öğrenci sınıfa girdiği zaman kendisini coğrafya dersine tam motive olmuş şekilde derse başlar. Bunun yanında 3D gergi tavan modeli ile coğrafi olarak önemli gezegen veya başka şekiller de tavanda 3 boyutlu şekilde tasarlanıp asılabilir.

Bir de yapılacak ayrıntılı bir sınıf tavan dekorasyonu ile gezegen ve yıldızların olduğu noktalar transparan gergi tavan ile dizayn edilip, özel aydınlatma sistemi ile gerçek yıldızlar gibi parlaması sağlanabilir.

Bunun gibi İngilizce sınıfı için her yerde baskılı bir şekilde İngilizceye uygun kelimeler veya başka şeyler yapılabilir. Aynı şekilde Matematik sınıfı için geometrik şekiller ve bazı formüller duvarlarda sabit bir şekilde baskılı gergi tavan modeli ile basılabilir.

Bunun yanında okul tavan dekorasyonu yapılacak okulun giriş kısmında da gergi tavan sistemleri çok havalı olacaktır. Böylece bir kişi okula geldiği zaman, daha girişinden okul hayran kalacak ve herkesten 1 puan önde başlayabileceksiniz.

Gergi tavan sistemleri, okul tavan dekorasyonu için uygulanabildiği gibi, ofis tavan dekorasyonu ve bar tavan dekorasyonu gibi mekanlar için de kullanılabilmektedir.

Tavan Modelleri - Belemir Yapı | Cafe ve Restoranlarda Tavan Dekorasyonu

Cafe ve Restoranlarda Tavan Dekorasyonu

Artık dünyada teknoloji çok gelişti. Bu teknolojik gelişmeden her alan faydalandı. Bu sebeple bina yapımı ve dekorasyonu da oldukça gelişti. Bir çok bina dekorasyon yöntemleri mekanlarda da uygulanmaya başlandı. Bir mekanın ise en önemli dekorasyon alanı tavanıdır. Cafe ve restoranlarda tavan dekorasyonu için de bir çok sistem bulunmaktadır.

İnsanlar artık mekan seçerken, mekanın dizaynını ilk başta dikkate alarak mekanı tercih ediyor. Özellikle cafe ve rastoranlarda dekorasyon orayı tercih etmek için ilk sırada geliyor. Çünkü herkes rahat hissedebileceği ve modern mekanlara gitmek istiyor.

Cafe ve restoranlarda tavan dekorasyonu yapmak için bir çok yöntem bulunmakla birlikte, en çok tercih edilen sistem gergi tavan ve asma tavan olmaktadır. Klasik ofis görünümlü bir cafe ve restoran dekorasyon tercih etmiyorsanız, o zaman bir çok gergi tavan ve asma tavan modelleri mekana uygulanarak, insanların gelmekten keyif aldığı bir mekan oluşturabilirsiniz.

Asma tavan dekorasyonu yaparken, cafe veya restoranın tavanına güzel şekiller verip, spot ve led lambalarla bu dekorasyonu tamamlayabilir, duvarları da özel Roma mimarisi süsleri ile süslediniz mi çok havalı ve şık bir mekan elde edebilirsiniz.

GERGİ TAVAN MODELLERİ

Ama tabiki bu söylediklerimizi yapmak biraz uzun sürebilir ve yapılan dekorasyon çok uzun ömürlü olmayabilir. Bu sebeple sizlere cafe ve restoranlarda tavan dekorasyonu için gergi tavan sistemlerini öneriyoruz. Özellikle 3D gergi tavan yada transparan gergi tavan dekorasyonu ile çok çık bir mekana sahip olabilirsiniz. 3D gergi tavan modelleri ile cafe ve restoranlarda bambaşka şekiller oluşturabilirsiniz. Bunun yanında transparan gergi tavan sistemleri ve içlerine döşenecek aydınlatma sistemi ile  bambaşka bir cafe yada restoran dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.

Gergi tavan sistemleri cafe ve restoranların dışında, hastane tavan dekorasyonu, lokanta tavan dekorasyonu, pastane tavan dekorasyonu, okul tavan dekorasyonu, ofis tavan dekorasyonu, bar tavan dekorasyonu, diş kliniği tavan dekorasyonu için de kullanılabilir.

Gergi tavan sistemleri cafe ve restoranlarda tavan dekorasyonu dışında, duvar dekorasyonu yada mekanda bulunan kötü görüntülü bina direkleri için de kullanılabilir.