Gergi Tavan Montajı Uzun Sürer mi?

Eskişehir’ e bağlı olan İnönü İlçesi Eskişehir merkeze 36 km uzaklıkta bulunmaktadır. İlçemizde 1 adet anaokulu, 1 adet ilkokul, 1 ortaokul, 1 genel lise ve 1 tane de meslek lisesi bulunmaktadır. İlçemiz İstanbul-Antalya kara yolu üzerinde yer alıp Kütahya‘ya 63 ve Bursa’ ya 120 km uzaklıktadır. Tüm bu detaylar göz önünde bulundurulduğunda ilçe için kavşak nokta denilebilir. Büyük şehirlere olan bu yakınlık gergi tavan konusunda da son teknoloji ürünleri takip etmeyi kolaylaştırmaktadır. Firmamız İnönü gergi tavan denildiğinde ilk akla gelen firmadır. Bu konuda yapılan işleri okul, hastane ve lokanta gibi mekânlarda oldukça sık görebilirsiniz. Tercih edilme oranımız düşünüldüğünde mutlaka gergi tavanlarımızın bir örneği ile karşılaşabilirsiniz.

Gergi Tavan Modelleri Nelerdir, Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte çok çeşitli gergi tavan modelleri görebilirsiniz. Gergi tavanların şekilleri genelde dikdörtgen ve kare olarak üretilir fakat siz kişiye özel üretim tercih edip yuvarlak, altıgen ve beşgen gibi modelleri belirleyebilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken konu kişiye özel üretimlerde model fiyatlarında değişiklik görülebilir. Gergi tavanlar görsel olarak sayıca fazla örneğe sahiptir. Sizde dilediğiniz görseli gergi tavan üzerinde ayarlatabilirsiniz. Yapılan görsel efekt sayesinde mekanlarınızın havasında değişiklik yapmış olursunuz. Ayrıca gergi tavanlar düzenli ışıklandırma yapıldığında ortamda ışık kirliliğinin oluşmasını da engeller ve doğal ışık yansımaları ile ortamın şık durmasını sağlar. Genellikle okul konferans salonlarında gergi tavan yapımı son zamanlarda oldukça artış göstermiştir. Bu sayede yapılan organizasyonların görsel olarak izleyicileri etkisi altına alması amaçlanmıştır.

 Gergi Tavanların Özellikleri

Gergi tavanların kalitesi hakkında bilgi sahibi olmak için fiyatlarına göz gezdirilebilir. Genellikle daha kaliteli malzemeden üretilen ürünler fiyat olarak biraz daha pahalı olabilmektedir. Gergi tavanların yanmaz ve alev almaz özelliği düşünüldüğünde güvenlik açısından garanti olması tercih sebebi olmuştur. Bu tavanların uzun yıllar bozulmadan ve eskime yapmadan kullanılması ile yaygınlaşması doğru orantılıdır. Temizliği de oldukça kolay gergi tavanlar sadece nemli bir bez ile rahatlıkla temizlenebilir. Tozu üzerinde tutmayan özelliği uzun süre temiz kalmasını sağlar. İstenildiğinde ilk monte edilen yerinden çıkarılıp farklı bir yere yeniden monte edilebilir. Monteleme aşamasında dikkatli olmaz gergi tavanları uzun süre kullanmayı sağlar.

 Gergi Tavan Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Gergi tavanlar bulundukları ortamı şık göstermek için gerekli dekorasyon ürünlerinden biridir. Bu ürünler sadece ortamın şıklığını arttırması değil bunun yanında pek çok faydası ile tercih sebebi olmuştur. Gergi tavanların faydaları nelerdir:

  • Gergi tavanlar bulundukları ortamda ısı yalıtımı sağlar ve ışık yansıması ile ortama şıklık katar.
  • Bu tavanlar ile kapatılması gereken kötü görüntüler çok daha az maliyet ile hoş bir hale getirilebilir.
  • Gergi tavanlar ortamın nem ve rutubetinden etkilenmediği için uzun yıllar bozulma yapımdan kullanılabilir.
  • Uzun yıllar bozulma yapmadan kullanılabilir.
  • Temizliğine dikkat edildiğinde siz sıkılmadığınız müddetçe değiştirmenize gerek kalmaz.

Görselinden sıkıldığınız gergi tavanı firmamız ile görüşerek rahatlıkla kısa sürede değişim yapabilirsiniz.

Gergi Tavan Montajı Uzun Sürer mi?

Gergi tavanlar montaj işlemi yapılmadan önce firma yetkililerimiz öncelikle mekânın analizini yaparlar. Bunun sebebi hangi boyutlarda çalışılacak ve hangi modelde tavan hazırlanmalı ona karar vermektir. Bu işlemden sonra sizin seçmiş olduğunuz ya da özel olarak üretilmesini istediğiniz görsel belirleme aşamasına geçilir. Görsel belirlendikten sonra bir süre üretim için beklenebilir. Sonrasından tavan kuyusu yapımı ve tavan plakasının yerleştirilme aşamasına geçilir. Tavan plakası alüminyum malzemeden yapıldığı için sağlamlık konusunda asla şüpheye yer vermez. Plaka ile beton arasının boşluk kalmadan montelenmesi bu aşamanın en önemli kısmıdır. Çünkü boşluk kalması kısa sürede tavanda sıkıntılar çıkmasına sebep olur. Bu aşama bittikten sonra gerisi oldukça kısa sürede tamamlanır. Gergi tavan montelemesi oldukça kısa süren bir işlemdir. Firmamızın işinde uzman çalışanları hiç şüphesiz oldukça garantili işlem yapmaktadır. Gergi tavan ile plaka arsına izole bant çekilip ısı yalıtımının ve ışık yansımasının doğru yapılması sağlanır.

Gergi Tavanlar Nerelerde Kullanılır?

Son yıllarda bu konuda belirli bir kısıtlama kalmamıştır. İlçe merkezinde de pek çok mekânda karşınıza çıkıyor olması gergi tavanların artık moda aksesuar ürünleri arasında yer aldığını göstermektedir. Genellikle okullar ve iş yerlerinde bu hizmeti vermekteyiz. Artık evlerde de tercih ediliyor olması da artmıştır. Hizmet sektöründe görsellik oldukça önemli konular arasındadır. Müşterilerini şık ve etkileyici ortamlarda ağırlamak isteyen özel hastane ve otel gibi işletmeler genelde lobi ve danışma gibi alanlarda gergi tavanları tercih etmektedir. Siz de evinizde hoş bir ortam oluşturmak isterseniz firmamızı tercih edebilirsiniz.

Gergi Tavan Fiyatları Neden Farklı?

Firmamız gergi tavan konusunda Eskişehir’ in birçok ilçesinde ve merkezinde kurumsal olarak hizmet vermektedir. Diğer firmalar arasında fiyat farkının olması hizmet kalitesi ile bağlantılıdır. İlla ki bu işi daha ucuz yapan firmalar ile karşılaşırsınız fakat kalitenin hiçbir zaman ucuz olmadığını unutmayın. Daha ucuza yaptırdığınızı düşündüğünüz bir ürün ilerleyen zamanlarda sizi daha fazla masrafa sokacaktır. Bu sebeple firma olarak ürün kalitemizden asla taviz vermeden çalışmaktayız. Fiyatlarımız ise piyasa üstünde değil ortalama olarak düşünülebilir. Ürünlerimiz arasındaki fiyat farkının sebebi ise tercihleriniz ile doğru orantılıdır. Hazır olan ürünler maliyet açısından daha uygun olmakla beraber kişiye özel yapılan ürünlerde fiyat artışı görülebilir. Çünkü plakaların kişiye özel modele göre yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda gergi tavanın uygulanacağı alan da fiyatı değiştirir. Büyük alanlarda daha fazla alüminyum plaka kullanılacağı için fiyat artışı olabilir.

İnönü Gergi Tavan

 Gergi Tavan Nereden Temin Edilir?

Gergi tavanları firmamızın internet sitesi üzerinden seçebileceğiniz gibi bizimle yüz yüze görüşmeler yaparak da belirleyebilirsiniz. Firmamız doldurmuş olduğunuz talep formu sonrasında sizinle iletişime geçip mekân analizi yapmak için gelmektedir. Mekân analizi yapılmadan model seçimi yapmanız tavsiye edilmez. Çünkü her mekâna tüm görseller uygulanamaz. Mekânda uygulanacak gergi tavanın boyutuna göre görsel seçilmelidir. Diğer türlü uygulanan görsellerde bozulmalar meydana gelebilir. Siparişiniz sonrasında modelin hazırlanma süresi başlar. Tüm hazırlıklar bittiğinde uzman ekibimiz çok kısa sürede monteleme işlemini gerçekleştirir. Sipariş vermeden önce aklınızda soru işaretleri kalmaması için firmamızın yapmış olduğu işleri bizzat yerinde görüp değerlendirmeniz mümkündür.

Gergi Tavanların Tercih Edilmesinin Sebepleri Nelerdir?

Gergi tavanlar genel olarak estetik amaçlı kullanılmaktadır. Fakat son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte gergi tavanların özellikleri de gelişmektedir. Daha çok ısı yalıtım özelliği ile müşterilerin hizmetine sunulmuştur. Işık efektleri ile ortamda hoş yansımalar yapıyor olması birçok işletmenin gergi tavanı tercih etmesine sebep olmuştur. Ayrıca kötü görüntüye sahip duvarlarda görünümün kolaylıkla değiştirilmesini de sağlamaktadır. Genellikle geri dönüşüm özelliği olması sebebi ile doğaya da zararsız ürünler olmuştur. İnsan sağlığı için hiçbir tehdit edici maddeden üretilmemesi yaygın olarak kullanılmasını sağlamıştır. Tercih sebebi ne olursa olsun uzun yıllar deforme olmadan geri tavan kullanmak istiyorsanız kaliteli ürün ve işinin uzmanı bir firma ile çalışmalısınız. Firmamız bu konuda her zaman müşteri memnuniyetini önemsemekle beraber müşterilerine uygun ödeme koşulları ile de öne çıkmaktadır.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir