Mahmudiye Gergi Tavan

İlçemiz Eskişehir il merkezine 51 km uzaklıkta ve Eskişehir’ in güneydoğusunda yer almaktadır. İlçe Ankara yolunun 39. Km’ sinde yer alır ve yol boyunca yerleşim yapısı görülür. Ulaşım oldukça kolay olmakla birlikte Eskişehir terminalden saat başı otobüsler kalkmaktadır. Ekonomik yapısı genelde tarım ve hayvancılığa dayanmakla birlikte at yetiştiriciliği ile de ün salmıştır. Aynı zamanda uzun süreçte İlçe nüfusu azalmış gibi görünse de yakın tarihte nüfus artmaya başlamıştır. Bunda hizmet sektörünün de faydaları olmuştur.

Gergi Tavan Hizmeti

İlçe genelinde bu işi yapan birkaç firma daha olsa da firmamız kurumsallaşmış yapısı ile %100 güvenli ve müşteri odaklı çalışmaktadır. Mahmudiye gergi tavan denildiğinde akla ilk gelen firmamız olacaktır. Mahmudiye ilçesi ana yol güzergâhı üzerinde olduğu için uzun yolculuk yapanların mola yeri olabilme özelliğine sahip olduğundan ve tarihi mekânlara olan yakınlığından dolayı otel ve öğretmen evi gibi mekânları barındırmaktadır.  Bu tarz mekânların lobi ve danışma gibi alanlarında ise gergi tavan modellerimizi görmeniz mümkündür.

Gergi Tavan Modellerinin Bilinmesi Gereken Özellikleri

Gergi tavanlar okul, hastane, otel, düğün salonu gibi mekânların havasına ayrı bir hoşluk katmak amacı ile kullanılan ürünlerdir. Bu ürünler kullanıldığında yansıttıkları renk efektleri ile ortama ayrı bir şıklık katmaktadır. Bu sebeple son zamanlarda en çok tercih edilen dekorasyon malzemeleri arasında yerini almıştır. Gergi tavanlar sadece görsel olarak değil aynı zamanda ısı ve ışık yalıtımı da sağladıkları için kullanımı giderek artmaktadır. Teknolojik gelişmeler ile birlikte aynı zamanda sadece hazır görseller değil kişiye özel motifler ve desenlerde görseller üretilebilmektedir.  Bu ürünlerin uzun yıllar hasar görmeden kullanılıyor olması bu sektörü geliştiren bir diğer noktadır. Kalite arttıkça tercih edilme oranı giderek yükselmektedir. Dikkat edilecek bir konu ise kişisel ürünler tercih edildiğinde farklı fiyatlar ile karşılaşılabilir. Çünkü üretilen görsel ve tavan kasası kişisel ölçülere göre yapılacağı için biraz daha masraflı olabilir. Aynı zamanda dikkat edilecek son bir konu daha vardır. Gergi tavanları montajlama esnasında oldukça dikkatli olunmalıdır. Yapılan küçük bir yanlış işlemde gergi tavanlar zarar görebilir. Bu sebeple işinde uzman bir firma ile çalışmak en doğrusudur.

Neden Gergi Tavan Tercih Edilmeli?

Çünkü gergi tavan modelleri sadece görsel olarak değil daha pek çok konuda fayda sağlar. Gergi tavanların bir diğer faydaları:

  • Gergi tavanlar hasar görmüş ve tamir gerekli uzun işlem gerektiren alanlarda kolayca düzeltme yapılmasını sağlar.
  • Gergi tavanlar monte edildikten sonra kolaylıkla çıkıp yenisi ile değiştirilebilir ya da farklı bir yere uygulanabilir.
  • Isı ve ışık yalıtımı sağlar. Böylece bulunduğu ortamda eşit ışık dağılımı ile göz sağlığını korumaya yardımcı olur.
  • Kullanım talimatlarına uyulduğu müddetçe uzun yıllar bozulmadan kullanılır.
  • Kullanılan görselden sıkıldığınızda firmamızdan yeni bir görsel talep edebilir ve yenisi ile değiştirebilirsiniz.

Bina analizi firma tarafından yapıldığı ve gergi tavanlar ona göre hazırlandığı için binanın dekorasyonuna son derece uygun olarak kalır.

Gergi Tavan Montajı

Gergi tavanlar hazırlanmadan önce hazır ürünlerden bile tercih yapılacak olsa mutlaka bina ve mekân analizi yapılmalı. Böylece yapılacak tavanın görseli ve boyutlarına karar verilmeli. Mekâna uygun olmayacak boyutlarda çalışma yapmak şık bir görüntü kazandırmayacağı için uygun modeli belirlemek önemlidir. Tüm bu işlemlerden sonra görsel müşterinin belirlediği gibi üretime gönderilir. Tavanda ilk olarak havuzu açılır. Havuz açıldıktan sonra havuz içine alüminyum plakalardan üretilen ve oldukça sağlam olan tavan kasası yerleştirilir. Tavan kasasının yerleştirme aşamasında dikkatli davranmak gerekir. Kasa ile duvar arasında boşluk bırakmamaya özen gösterilmelidir. Aksi takdirde sağlam bir tavan elde etmek zor olacaktır. Ayrıca tavan kasası ve gergi tavan arasına izolasyon bandı çekilmeli ve ısı yalıtımı sağlanmalıdır. Aynı zamanda ışık yansımasını da düzenlemeye fayda sağlamış olur. Tüm bu işlemlerden sonra gergi tavan kasa içine yerleştirilir. Fakat kasaya düzgünce oturtulmayan gergi tavanlar ilerde sıkıntı çıkartmaya müsait olurlar. O yüzden işlemin bu aşaması oldukça dikkatli yapılmalıdır.

Gergi Tavan Modelleri Nasıl Belirlenir?

Gergi tavan modelleri teknolojik gelişmeler ile paralel ilerlemektedir. Özellikle İlçemizin İl merkezine olan uzaklığı düşünüldüğünde oldukça fazla çeşide ulaşmak kolay olmaktadır. Modeller genelde hazır kataloglar üzerinde seçilip üretilmesi beklendiği gibi kişiye özel tasarımlar yapmak da mümkündür. Hazır ürünleri tercih edenler çok uzun süre beklemeden montaj aşamasına geçebilirler. Fakat kişisel görseller ve tavan şekilleri tercih edenler üretim aşamasında bir süre beklemek durumda kalırlar. Üretim tamamlandıktan sonra ise montaj oldukça kısa sürede tamamlanır. Genellikle okul, hastane gibi mekânlarda resmi ortama uygun aynı zamanda gelenlerin göz zevkine hitap eden ürünler seçilirken ev gibi kişisel alanlarda hayal gücü sınırları zorlanabilir.

Mahmudiye Gergi Tavan

Gergi Tavanlar Nerelerden Temin Edilir?

Günümüzde her şey teknoloji ile olduğu için gergi tavanlara da teknoloji sayesinde kolaylıkla ulaşılabilir. Genelde firmalar internet üzerinde yardımcı olabilmektedirler fakat dileyen firma ile birebir görüşmeler de yapabilir. Her ne olursa olsun zaten firma size keşif için birilerini göndermek zorundadır. Bahsedildiği gibi internet üzerinde sayısız bu işi yapan firma ile karşılaşılabilir. Fakat önemli olan yapılan işleri görmek ve güven kazanmaktadır. Uzun yıllardır bu işle uğraşan firmamızın yaptığı ürünleri birebir yerlerinde görüp öyle karar verebilirsiniz. Müşteri memnuniyeti ve ilgi firmamızın taviz vermeyeceği konular arasındadır. Tercihlerinizi yaparken bu konulara da dikkat etmenizde fayda vardır.

Gergi Tavanların Tercih Edilme Nedenleri

Gergi tavanlar ilk üretildiğinde yaygınlaşması zor gibi görünen ürünlerden biriydi. Fakat modanın kendini geliştirmesi bu sektörü de ilk tercihler arasına oturttu. İlk etapta görsel olarak ortama farklı bir hava katması için tercih edilen ürün zamanla işleri kolaylaştırması açısında da beğenilmektedir. Isı yalıtım sıkıntısı yaşayan evlerin tavanlarında kullanıldığında büyük çoğunlukla ısı kaybı önlenmiştir. Ayrıca gözlere eşit ışık dağılımı sağlaması ile de genelde evlerde yoğun olarak kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle çocuk odalarında daha sağlıklı bir ortam yaratmak isteyen kullanıcılar gergi tavanları tercih etmektedir. Aynı şekilde kurulumu ve kullanımı kolay olması da bir avantajdır. Dikkatli kullanıldığında uzun süreler değişime gerek kalmaması maddi açıdan da rahatlık sağlamaktadır.

Mahmudiye Gergi Tavan

Gergi Tavan Fiyatları Nelerdir?

Fiyatlar genelde kullanılan malzemenin çeşidine göre değişkenlik göstermektedir. Tavan kasası için kullanılan alüminyum plaka kaliteli ve oldukça sağlam bir ürün olduğu için genelde fiyatı arttıran üründür. Fakat sağladığı fayda göz önüne alındığında oldukça uygun fiyatlara denk gelmektedir. Firmamız fiyat konusunda müşterilerine gerekli kolaylığı sağlamaktadır. Uygun ödeme koşulları ve kampanyaları takip ederek uygun fiyata ürün bulabilmek oldukça kolaydır. Aynı zamanda fiyatı değiştiren ve artmasına sebep olan bir diğer nokta da kişisel ürünlerin tercih edilmesidir. Kişiye göre hazırlanan görsel ve plakalar fiyatın artmasına sebep olabilir. Tüm bunlar göz önünde bulunduğunda geri tavanlar ilk etapta pahal gibi görünse de uzun sürede tasarruf sağlayan ürünlerden birisidir. Firma olarak bölge de pek çok İlçe ve merkezde yer almaktayız. Karar vermeden önce ürünleri birbir incelemenizi öneririz.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir