Mihalgazi Gergi Tavan

Eskişehir şehrinin ilçelerinden biri Mihalgazi ilçesidir. Mihalgazi ilçesi, Türkiye’nin İç Anadolu bölgesindedir. Mihalgazi  1842 bölgesinde bir ilçedir. Mihalgazi ilçesine bağlı bucaklar merkez’dir. Merkez, aynı zamanda Mihalgazi ilçesine bağlı köylerin isimlerindendir.  Mihalgazi ilçesine bağlı mahalleleri sayacak olursak Alpagut, Bozaniç, Cumhuriyet, Demirciler, Dokuz Mayıs, Hürriyet, İstiklal, Karaoğlan, Sakarıılıca mahalleleri yer almaktadır.  Mihalgazi ilçesi, Eskişehir ilinin yaklaşık 4.000 nüfuslu bir ilçesi olarak görülmektedir. İlçede yer alan gezilecek yerlerde bulunmaktadır. İlçe merkezinde Belediye Halk Havuzu herkesin kullanımına sunulmuş ilgi çekici yerlerinden olmakla birlikte Sakarıılıca Kaplıcaları da gezilecek yerler arasında ilk dikkat çeken yerlerdendir. Kaplıcada iki tane tesis bulunmaktadır. Ormanlık alanı da olan bölgede dilerseniz çadır kurup piknik bile yapılabilecek bir ortam vardır. Kampların dahi kurabilineceği söylenecek şekilde yeşillikli bir bölgedir. Firmamız Mihalgazi ve çevresinde gergi tavan hizmetleri veren bir firmadır. Her türlü gergi tavan uygulamasını ilçede birçok mekâna uyguladığımızı söyleyebiliriz. Kalite standartlarımız piyasa koşullarının en üstündedir.

Mihalgazi’de Gergi Tavan Hizmeti

Eskişehir Mihalgazi’de hizmet veren firmamız Mihalgazi gergi tavan firmaları arasında oldukça iddialıdır. Mihalgazi’de bulunan her türlü hastaneler ve otellere gergi tavan hizmeti yapmaktadır. Firmamız gergi tavan hizmetini kurumsal bir şekilde yapmaktadır. Oldukça güvenli olan firmamızdan istediğiniz hizmeti almak için başvurabilir güvenle tercih edebilirsiniz.

 Gergi Tavan Nedir?

Bir gergi tavan, iki temel bileşenden oluşan asma tavan sistemine gergi tavan denir. Aynı zamanda bir çevre şeridi ve ize uzanan ve klipsleyen hafif bir kumaş membran olarak da tanımlanabilir. Tavanlara ek olarak, sistem duvar kaplamaları, ışık difüzörleri, yüzer paneller, sergiler ve yaratıcı şekiller için de gergi tavanlar kullanılabilir. Germe Tavanlar, özel bir arka plan desteği kullanarak her türlü aydınlatma, ızgara ve sabitleme noktalarının birleştirilmesine izin verir. Aslında germe tavan, bir odanın yapısal tavanının altına oturduğu için düşmüş bir tavana benzer. Germe tavanı tipik olarak, bir alan boyunca “gerilmiş” bir polivinil klorür  malzemesinden oluşur ve “çevre profili” adı verilen bir çerçeve ile yerinde tutulur. Çevre profili gerektiği şekilde kavisli ve şekilli olabilir ve PVC hemen hemen her zevke uygun şekilde renklendirilebilir veya boyanabilir. Sonuç olarak, gerilmiş tavanlar şekil, renk ve aydınlatma açısından büyük bir özgürlük sunar.

Mihalgazi Gergi Tavan

Gergi Tavanların Yüksek Standartlardaki Malzemesi

Germe tavan, mükemmel bir malzemedir çünkü mobilyayı odadan çıkarmadan hızlıca monte edilebilir. Tavan tek parçaya monte edilir ve montaj işi inşaat kalıntıları veya pislik olmadan yapılır. Gergi tavanlar, etrafa “zıpkın” kaynaklı bir PVC filmden imal edildiğini söylemiştik. Kurulum, önce odanın etrafına özel bir alüminyum profil sabitlendikten sonra tavanı 50 dereceye kadar ısıtmak ve filmi germek ve nihayet “zıpkın” ı profilin kilitleme kanalına yerleştirmek suretiyle gerçekleştirilir. Soğutma filmi daha sonra mükemmel bir tavan sağlamak için büzülür. Gergi tavanın arkasında telleri, havalandırma sistemlerini ve daha fazlasını gizlemek mümkündür. Tavanın yüzeyine lambalar, duman detektörleri, havalandırma açıklıkları vb. takabilirsiniz.

Gergi Tavanlarda Kullanılan Renk Seçenekleri

Firmamızda germe tavanlar çok çeşitli renklerde ve dokularda mevcuttur. Dokular parlak, mat, saten, şeffaf ve metaliktir. Çeşitli dokular da fabrikamızda görüntü baskısı için uygundur. Firmamızdaki asma tavanların yüksek nemli odalarda kullanılması da güvenlidir. Germe tavanlar neme dayanıklı ve alerji yapmayacak şekildedir. Nem yüzünden gergin tavanların etkisi altında boyutlar değişmez. Firmamızın germe tavanları oldukça hafif yapıdadır.  Ağırlığı ile mevcut diğer tavan tiplerinden daha hafiftirler ve bu nedenle binanın yapısındaki yükü minimuma indirirler. Kırk yıldan uzun bir süredir Avrupa’da asma tavanlar kurulduğu kabul görmektedir. Bu eşsiz ürün sınırsız bir dayanıklılığa sahiptir ve firmamızın ürünleri için garanti vermektedir. Üstelik firmamızda isteğinize göre çeşit çeşit gergi tavan modelleri mevcuttur. Germe tavanlar bakım gerektirmez ve gelecekte ek onarım gerektirmez. Temizlemek için özel temizleyici ve mikrofiber bez kullanmanız tavsiye edilir.

 Gergi Tavanda Kumaş

Kumaş malzeme, aydınlatma difüzörleri, arka aydınlatma ve projeksiyon için Matt, Saten, Lake (ayna benzeri), Metalik, Delikli ve Yarı Saydam dahil olacak şekilde çok çeşitli renkler ve son katlar halinde gelir. Materyal ilave etkiler için basılabilir veya boyanabilir, tamamen su geçirmez, yıkanabilir ve buhar geçirmez. Malzeme bakım gerektirmeyen, hijyenik ve toksik değildir yangına karşı dayanıklıdır. Hafif tabakalar, tek parça halinde tipik olarak 50 metrekareye kadar olan herhangi bir şekil ve boyutu oluşturmak için rulo malzemeden yapılır. Her panel, parçaya tutturulan ultrasonik kaynaklı bir ‘Harpoon Edge’ içerir.

Gergi Tavan  Nelerde Tercih Edilir?

Tipik olarak Alüminyum veya PVC Yarı-Gizli palet, çoğu mimar ve tasarımcı için kullanılabildiği gibi eğrilerin, kubbelerin, tonozların ve kolaylıkla oluşturulabilecek diğer birçok şekil içinde tercih edilen seçimdir. Yüksek tavana sahip mekânlara oldukça estetik bir görünüm kazandırır.

Neden Gergi Tavan Kullanılmalıdır?

Bir gergi tavan düşmüş bir tavanla aynı avantajlara sahiptir. Mevcut bir tavanın kötü durumunu gizleyebilir, telleri, boruları veya boruları gizleyebilir. Gergi tavanlar, ses yalıtımı veya akustiklerini iyileştirmek için genellikle ev sinema sistemine veya müzik odalarına kurulur. Gergi tavanlar, diğer birçok tavan kaplamasına göre daha hızlı monte edilebilir.

 Gergi  Tavan Yapısı Nasıldır?

Gergi tavanlarının çoğu, alüminyum korkuluklara tutturulan yanmaz PVC membrandan yapılmıştır. PVC, yüksek veya düşük parlaklıkta boya ile tamamlanabilir veya görüntü veya desenlerle basılabilir, boyanabilir. Bu nedenle gerilmiş tavanlar mağazalarda ve sergilerde popülerdir. PVC membran bir araya getirilmiş çok sayıda tabakadan oluşur – belirli bir ürün satın almadan önce birleştirme kalitesini kontrol etmek iyi bir fikirdir.

 Germe Tavan Nasıl Kurulur?

Germe tavanı kurmak için, izler odanın iç çevresine sabitlenir. PVC tabakaları daha sonra raylara tutturulur ve ısı kullanılarak sıkılır. Başarımızın sırrı; doğrudan istihdam edilmiş ve çok deneyimli personel hizmetidir. Bu personellerimiz sayesinde de kurulumda da sizlere yardımcı olacağız.

 Germe Tavanlar Alçı Tavanlara Kıyasla Nasıldır?

Bir germe tavan, düşmüş bir tavanın tüm avantajına sahiptir. Düz bir tavana benzer şekilde monte edilebilir veya düşmüş tavan ızgarası ve döşeme sistemi kullanılarak elde edilemeyen kubbe, kemer ve organik 3D şekillerde kullanılabilir. PVC kuru temizleme için de çıkarılabilir.

 Avantajları:

  • Düzgün olmayan veya hasar görmüş tavanları gizlemeye yardımcı olabilir
  • Telleri, boruları ve kanalları gizleyebilir
  • Benzersiz şekiller ve tasarımlar oluşturmak için kullanılabilecek
  • Temizlemesi kolay
  • Kurulumu hızlı
  • Akustik için iyidir.

Gergi Tavan sisteminin çok yönlülüğü onu çok çeşitli ortamlarda kullanıma uygun hale getirir. Üstün renk yelpazemiz ve şekil oluşturma kabiliyetimizle, esnek tavanlar, sıradan düz tasarımların yanı sıra farklı özelliklere sahip tavanları oluşturmanıza izin verir. Firmamız özellikle dijital gergi tavan modellerinde son derece profesyoneldir. Çünkü bu gergi tava tasarımları şık bir duruşa sahip olduğu için çok geniş kitleler tarafından tercih edilir. Birçok farklı deseni yansıtmaya olanak verdiği için de bu tavan modelleri çok fazla tercih edilir. Dilerseniz firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir