Mihalıççık Gergi Tavan

Mihalıççık yaklaşık 9.000 nüfusa sahip olan Eskişehir ilinin ilçelerinden birisidir. İlçe nüfus yoğunluğu bakımından küçük olsa da tarihi zenginlikleri nedeni ile her yıl turistlerin ziyaret ettiği bir yerdir. Tarihe tanıklık eden ünlü medeniyetlerin yerleşim yeri olarak da bilinir. Bu nedenle ilçenin tarihi önemi büyüktür. İlçenin isminin Mihal Gaziden aldığı söylenmektedir. İlçenin bilinen en önemli özelliklerinden birisi de gergi tavan firmalarının yer almasıdır. İl merkezi ve çevre ilçelere hizmet veren gergi tavan firmaları bulunmaktadır. İlçe de yer alan okul, hastane, kafeterya ve diğer mekânların gergi tavan modelleri firmamıza aittir. Sizlerde Mihalıççık gergi tavan firmamız ile görüşerek ihtiyacınıza en uygun gergi tavan modellerini seçebilirsiniz.

Gergi Tavan Modellerinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Gergi tavan modellerine olan ilgi günümüzde giderek artmaktadır. Özellikle yeni inşa edilen her türlü yapının içerisinde mutlaka kullanılmaktadır. Dekoratör ve iç mimarlar tüm binaların iç tasarımında kullanmaktadırlar. Gergi tavanların görsel efekt dışında sağlamış olduğu ancak bilinmeyen birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajları sıralayacak olursak;

  • Gergi tavan modelleri anti bakteriyel özellikte olduğu için ortamın tozlanmasını ve kirlenmesini önler.
  • Soğuk ve sıcak havalarda deforme olmadığı için duvarların uzun süre korunmasını sağlar.
  • Gergi tavan yapısı nedeni ile hava bariyeri oluşturur. Hava bariyeri sayesinde enerji tasarrufu yapmanızı sağlar.
  • Binaların inşası sırasında oluşan kusurları gizlemenize yardımcı olur.
  • Gergi tavan A+ enerji verimine sahiptir ve çevreye karşı duyarlı olarak geliştirilmiştir.
  • Yüzme havuzu ve evlerin salonu gibi geniş alanların eşya gerektirmeden dekore edilmesini sağlar.

Ağırlığı çok az gramajlara sahip olduğu için evlerin kolonlarına ekstra yük bindirmez. Aydınlatma sistemlerinde rahatlıkla kullanılabilirler. İç kesimine döşenen led ışık sistemi sayesinde ortama loş ve estetik bir aydınlatma sağlar. Her türlü projelerde çözüm aracı olarak kullanılabilir. Gergi tavan ham maddesi alev almayan bir maddedir. Bu nedenle olası yangın durumlarında yangından etkilenmez. AR-GE çalışmalarında çok büyük kolaylıklar sağlar.

Gergi tavan avantajlarından yararlanabilmek için profesyonel ve yeterli donanıma sahip teknik ekip ile birlikte çalışmak gereklidir. Gergi tavan montajı doğru ve düzgün bir şekilde uygulandığında avantaj sağlar. Hatalı ve yanlış montaj işlemi yapılırsa kısa sürede sorun çıkabilir. Bu nedenle işinde profesyonel firmalar ile çalışmanızı tavsiye ederiz. Firmamız sizlere gergi tavan konusunda tüm alternatifleri en geniş şekli ile sunuyor.

Gergi Tavan Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Gergi tavan yapım aşaması son derece titiz çalışma isteyen bir işlemdir. İlk önce alçıpan havuz yapımında dikkatli olunmalıdır. Alçıpan havuz içerisine yerleştirilen led ışık sistemi aydınlatmayı sağlar ve yine alçıpan havuz içine yerleştirilen izolasyon bandı da ısı yalıtımını sağlar. Bu nedenle havuz yapımında herhangi bir delik ve sarkma oluşmasını önlemek gerekir. Havuz istenilen şekilde yapılmadığı sürece gergi tavan modelinden aydınlatma ve ısı yalıtımı hizmeti alınamaz. Led ışıklar 8 cm aralıklar ile döşenmeli. Bu aralık ışık sistemi için en ideal olan ölçüdür. Işık ölçüsü ayarlandıktan sonra izolasyon bandını da yeterli esneklikte yerleştirmek gerekir. Folyo havuzun köşelerine düzgün şekilde yapıştırılmalıdır. Özel yapıştırıcı madde kullanılmalıdır. Aksi halde zaman içerisinde folyo köşeden ayrılarak tavanın üzerine düşebilir. Folyo yerinden ayrılırsa istenilen ısı ve ışık yalıtımını yapamaz.

Mihalıççık Gergi Tavan

Gergi Tavan İçerisindeki Görsel Seçilirken Nelere Dikkat Edilir?

Gergi tavan modelleri farklı görsellerde hazırlanmaktadır. Gergi tavan yaptırmaya karar verdiğinizde içerisindeki resmi seçmeniz biraz zor olabilir. Özellikle internet ortamında erişebileceğiniz binlerce örnek resim karar vermenizi bir hayli zorlaştırabilir. Resim seçimini kolaylaştırmak için bazı kriterleri göz önüne alabilirsiniz. Gergi tavan yapılacak duvara derinlik efekti verecek resimleri düşünebilirsiniz. Derinlik efekti sayesinde beyaz bir duvar olmaktan ziyade eşsiz bir manzara olabilir. Kendinize ait alana yapacağınız bu efekt sayesinde güzel vakit geçirebilirsiniz. Mekânın ve görselin uygunu yakalamanız şık bir ortam oluşturmak için şarttır. Bu nedenle seçmiş olduğunuz görselin renkleri ile iç mekân dekorasyon renkleriniz mutlaka uyumlu olmalıdır. Tavan ile birlikte odanın duvarına da gergi tavan düşünüyorsanız birbirini tamamlayan iki görsel seçmeniz gerekir. Bu kriterleri göz önüne alarak en doğru görsel kararını vereceğinize eminiz.

Gergi Tavanı Uzun Yıllar Kullanabilmek İçin Neler Yapılabilir?

Gergi tavan yüzde yüz geri dönüşüm özelliği olan ve uzun yıllar herhangi bir hasara uğramayan malzemeden üretilir. Yaklaşık olarak -40 ile +50 santigrat derece ısılara dayanıklıdır. Uygulandığı forma ve dokuya bağlı olarak da esnekliği iki kat artabilir. Bu kadar dayanıklı malzemeden üretilen gergi tavan modelinin uzun yıllar kullanılabilmesi için doğru montaj ve doğru bakım uygulanması yeterlidir. Eğitim almış ve yeterli donanıma sahip olan teknik ekip tarafından monte edilmesi gerekir.. Gergi tavanın ham maddesi hijyenik bir maddedir. Kendi kendini temizleme özelliği vardır. Kimyasal madde içerikli temizlik ürünleri kullanılmasına gerek yoktur. Nemli bir bez yardımı ile düzenli aralıklar ile tozunun alınması yeterli hijyeni sağlayacaktır. Nem ve rutubet gibi kötü hava koşullarından etkilenmez. Ancak temizlik yaparken içerisinde yer alan elektrik tesisatı nedeni ile ıslatılması önerilmez.

Gergi Tavan Bakımı Nasıl Yapılır?

Gergi tavan temizlenmesi gerektiği durumlarda ya da ihtiyaç hissedildiği her durumda sökülebilir. Mekanik ünitelerin belirli periyotlar ile bakımı yapılabilir. Bakım ihtiyacı hissedildiğinde uzman teknik ekipten yardım isteyebilirsiniz. Aşındırıcı etkisi olan temizlik ürünlerini kesinlikle kullanmamalısınız. Aşındırıcı ürünler alçıpan havuzun deleceği için gergi tavanın sarkmasına neden olur. Germe tavan malzemesi aşındığı zaman ömrü kısalır ve kısa sürede kullanılmaz hale gelebilir. Montajı yapan teknik ekip gereken bakım ve temizlik uygulamaları hakkında sizleri bilgilendirebilir. Aklınıza takılan soruları sormaktan çekinmeyiniz.

Mihalıççık Gergi Tavan

Gergi Tavan Modelleri Neden Tercih Edilir?

Gergi tavan tercih etme nedenleri genellikle modelin özelliklerine dayanır. Montaj teknoloji sayesinde diğer teknolojilerin sağlayamadığı mükemmel pürüzsüzlüğü sağlar. İlginç tasarımları sayesinde iş yerinizin ya da evinizin farklı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Duvar görselleri arasında uygulanabilecek en temiz kuruluma sahip olan yöntem gergi tavandır. Kısa bir süre içerisinde sorunsuz ve titiz bir şekilde çalışılarak kurulumu yapılabilir. Binalarda meydana gelebilecek herhangi su tesisatı arızalarında duvardan sızmalara engel olacağı için duvarınızı da korumuş olursunuz. Gergi tavan hem görsel olarak hem de somut açılardan büyük avantajlar sağlar. Bu nedenle duvarlarınızın restorasyon işlemi için gergi tavanı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Gergi Tavan Fiyatları Ne Kadardır?

Gergi tavan fiyatları belirlenirken genel olarak modelin yapısı, boyutu, görselin modeli, yapımı için gereken süre ve personel sayısı göz önüne alınır. Son yıllarda gergi tavan modellerine olan ilginin artması sektörün hareketlenmesine ve yeni firmaların kurulmasına neden olmuştur. Sektörde yer alan firma sayısı arttıkça rekabet ortamı oluşmuştur. İstediğiniz modelin farklı fiyat politikaları ile satıldığını görebilirsiniz. Kaliteli ürün genellikle ucuz olmaz. Bu nedenle piyasanın çok altında ürün fiyatı veren firmalara itibar etmemenizi öneriyoruz. Kaliteli ürün almak ve mağdur olmamak için araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir