Odun Pazarı Gergi Tavan

Türkiye’nin en önemli şehirlerinden olan Eskişehir, ilçesi olan Odunpazarı nüfusu en kalabalık ilçelerdendir. Nüfusu 404.267’ye ulaştı. Eskişehir dünya genelinde turist ağırlayan ve yaşanacak şehirler sıralamasında üst sıralarda olan ve sürekli şehir ve ilçelerine yenilik ve güzellik katan büyükşehirlerimizdendir. Odunpazarı ilçesi şehrin ilk yerleşim yeri olma özelliğine sahip bir ilçe olarak 2008 yılında, ilçe statüsü elde etti. Odunpazarı ilçesi tarihi açıdan da önemli bir yere sahiptir. UNESCO Dünya mirası listesinde yer alan Odunpazarı evleri, Eskişehir Kurtuluş Müzesi, Cumhuriyet Tarihi müzesi, Lületaşı müzesi gibi birçok tarihi eseri içinde barındıran bir ilçedir. Yine en beğenilen ilçelerden Odunpazarı’nın 300 yıllık bir geçmişi olan kaymakam çeşmesi bulunmakta, odun pazarına gelen tarihi gezmek isteyen tüm konuklara yorgunluk suyu olarak ikram edilen bir Su’dur.

Eskişehir ‘e hayat veren bir ilçe olan Odunpazarı gerçekleştirdiği çalışmalar ve sürekli kendini yenileyen bir ilçe olarak bilinir, iç içe tarihiyle yaşayan odun pazarı Ülkemiz açısından çok önemli bir turizm, tarih bölgesi olarak kalacaktır. Firmamız bu güzel ilçede birçok resmi kurumda dahil olmak üzere gergi tavan uygulamaları gerçekleştirmiştir. Hizmetlerimiz arasında yer alan Odunpazarı gergi tavan popüler bir dekoratif çalışmadır. Hemen her mekana uygulanabilen şık bir tavan çeşidi denilebilir. Kalitesi ve görselliği ile mekanların farklı bir ambiyans kazanmasını sağlıyor.

Gergi Tavan Nedir?

Gergi Tavan, ülkemizde son dönemlerde popülerliğe ulaşan bir uygulama olması sebebiyle en çok tercih edilen sistemlerdir. Gergi tavan sistemi, ısıtılarak isteğe göre bir forma giren, farklı renk dokularda ki özel olan alüminyum profillere ısıtılarak ve gerginleşmesi sonucu elde edilen bir görsel tekniktir. Eskişehir’de Odunpazarı gergi tavan olarak Gergi tavan modelleri çeşitlerinde ve sektöründe öncü olan bir işletmeyiz. Kullanıcılara 4500‘den fazla modelle gergi tavan modellerinde en farklı ve en kullanışlı modelleri hizmetinize sunuyoruz. Tavan ve duvarlara uyguladığımız modeller sayesinde mekânlarınızın şık bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyoruz. Çeşitlerimiz arasında transparan gergi tavan, 3d gergi tavan, dijital gergi tavan gibi birçok uygulama yer alıyor. Bu uygulamalar arasında birçok farklı manzara deseni de uygulama şansımız bulunuyor. Dilerseniz tavanlara bir uzay resmi ya da yıldızlardan oluşan gece resmi işleyebiliriz. Gergi tavan konusunda son derece profesyonel çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalarımız hem uygun fiyatlarda hem de son derece dayanıklı hizmetlerdir.

Gergi Tavan Nasıl Olmalı?

Ülkemizde çok tercih edilen gergi tavan uygulaması çoğunlukla halk diliyle, gergin ve ışıklı tavan olarak da tanımlanır. Gergi tavan uygulamasının yapımı çok önemlidir. Gergi tavan yapılacak bölgenin doğru seçilmesi ve doğru malzemelerin kullanılması oldukça önemlidir. Bu aşamadan sonrada birçok konuda özenli çalışılması gerekiyor. Gergi tavan yapım aşamaları:

  • Gergi Tavan yapılmadan önce gerekli ölçüler alınmalı, alçıpandan yapılan bir havuz hazırlanması gerekir.
  • Alçı ve boya işlerinin yapılarak ilk temel gergi tavan için gerekli zemin hazırlanmalı.
  • Havuz kenarlarındaki profillere gergi tavan monte edilerek gergi tavan modeli belirlenir.
  • Aydınlatma için tüm gerekli malzemeler ve ana malzeme olan Led ışıklar dizayn edilmeli.
  • Son aşamada beğenilen gergi tavan modeli kumaşı, ısıtıldıktan sonra havuza monte edilmeli.

    Odun Pazarı Gergi Tavan

Gergi Tavan Uygulaması Nerelerde Kullanılır?

Gergi Tavan uygulamaları; konferans salonu, kültür merkezi, sinema salonu dekorasyonu, düğün salonu, cafe ve restaurantlar, hamam, sauna, spa salonu, spor salonu, yüzme havuzu, mağaza ve işletmeler iç dekorasyonunda çok tercih edilir. Sanat galerileri, teşhir stantları, mağaza dekorasyonu, otel, lobi, resepsiyon, hastaneler, konut tavanları dekorasyonunda da sıkça görebilirsiniz. Villalar ve aklınıza gelen tüm yerlerde bu modern görünüşe sahip teknolojinin son popüler uygulamalarından olan işçiliği çok değerli bulunan uygulamaları tercih edip yaptırabilirsiniz modeller çok fazla çeşitten oluşur.

Gergi Tavan Malzemelerinin Özellikleri Nelerdir?

Gergi tavan yapılmadan önce tüm yaptırmak isteyen ve araştırma yapan kişiler öncelikle bu malzemenin kullanışlı olup, olmadığı yönünde araştırmalar yapmakta olduğunu görüyoruz. Şimdi bunlara bir göz atalım. Gergi tavan uygulaması malzemesi oldukça esnek bir malzemedir.

Odun Pazarı Gergi Tavan

Malzemenin esnek olması uygulama yapıldıktan sonra her türlü deformasyonlara karşı dayanıklılığını koruyan bir üründür. Kullanılan model nasıl olursa olsun, renginde asla bir solma ve yıpranma olmamaktadır. Gergi tavan malzemesi su ve nemden etkilenmeyecek şekilde üretilir.  En az 15 yıl garanti kapsamında bir üründür. Sarsıntı, deprem olma durumunda herhangi bir yerinde çatlama olmaz. Avrupa’nın vermiş olduğu B1 alev almama sertifikalı üründür. Uzun yıllar bir yenileme istemeyen üründür.

Neden Gergi Tavan Tercih Edilir?

Odunpazarı gergi tavan, olarak kaliteli hizmet ve 1.sınıf ürün ve işçiliğimizle kullanıcılara en modern ürün seçenekleriyle hizmet veriyoruz. Gergi tavan uygulaması tercih edilme sebeplerinden en önemli olanı dekoratif ve görseliği yüksek olan bir uygulama olması tercih sebebi olarak görülür.
Evini, ofisini, İşletme ve bulunduğu yeri güzelleştirmek ve yenilemek isteyen herkesin tercihidir. Ayrıca işletmelerde kullanılan bir uygulamada marka yansıtması, duvara, tavana veya istediğiniz yere markanızın yansıması firmanız ve işletmesini güçlü bir hale getirir. Kullanılan mekânlarda rutubet, nem gibi birçok zararlı durumları azaltarak yok eden bir uygulamadır. Bu uygulama yapıldıktan sonra duvarlar, tavanlar nemsiz ve rutubetsiz temiz olarak kullanıldığı için tercih sebeplerindendir.
Gergi tavan uygulamaları yapılırken özellikle Led ışıklar kullanılması gerekir, kullanıldığı takdirde Led Aydınlatma ürünleri sıcaklığından dolayı kesinlikle rutubet ve nem kalmaz. İçerideki havada bu sayede değişmektedir. Banyolarda yapılan gergi tavan uygulaması da öncelikle görsel bir şölen sunar, lale tavanlar ayrıca sıcak suda oluşan buharı tavana vermediği için özellikle tercih edilmekte.

Gergi Tavan Nasıl Hesaplanır?

Gergi tavan uygulamaları yapılmadan önce gerekli ölçüler alınarak, m2 üzerinden hesaplama yapılmaktadır. Bu şekilde alanın genişliği fiyatları etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Aynı zamanda uygulamanın türü de mutlaka bu fiyatları etkileyen bir faktördür. Çok farklı çeşitler olduğu için gergi tavan konusunda ezbere bir fiyat veremiyoruz. Alan genişliği, seçilecek manzara ya da gergi tavan modeli, zaman dilimi gibi konular hesaba katılarak sizlere ortalama bir fiyat verilmesinde yardımcı oluyoruz.

Gergi Tavan Fiyatları

Gergi tavan uygulamalarını araştırdıktan sonra yaptırmaya karar verdiniz, ama fiyatını bilmiyorsunuz. Farklı fiyatlar duyup aklınızın karışmasına sebep olduysa en doğru bilgileri yapacak olan firmadan detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

Önemli olan bir kaç husus var bunlar; Öncelikle gergi tavan uygulaması yapılmadan önce size verilecek fiyat, kullanılan malzemenin kalitesine, uygulamayı yapan şirketin veya işletmenin tecrübesine, kadrosuna, ekipmanına, ürün sonrası hizmetine, birçok önemli konuya bakmanız gerekir. Daha sonra ancak doğru güvenilir bir işletmeden hizmet almaya karar verebilirsiniz.

Gergi tavan sistemi uygulaması yaptıracak kullanıcının daha sonrasında çok daha önemli sorunlarla karşılaşmaması için kaliteli ürünleri tercih etmesi ve kaliteli işçiliği önem vermesi doğru olacak. Kaliteli bir gergi tavan uygulamasının malzemelerinin fiyatı değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden Odunpazarı gergi tavan olarak sizlere en kaliteli ve en kullanışlı ürün seçenekleri sunmaktayız.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir