Sarıcakaya Gergi Tavan

Sarıcakaya İlçesi Eskişehir’in 14 ilçesinden biridir. Yerleşim olarak çok eski zamanlara dayanır. Sarıcakaya İlçesinin nüfusu son sayımlar ile 5.000 i geçmiştir. İlçe halkının geçim kaynağı genel olarak meyve ve sebze üretimidir. Sakarya nehri bu küçük şehir için çok önemli bir etkiye sahiptir. Şehir tarihi 1460’lara kadar dayanır. 1958 yılında ilçe olmuştur. Bizde bu güzide şehrimiz için gergi tavan hizmetimizle siz değerli Eskişehir ve Sarıcakaya gergi tavan profesyonel ekibimiz ile %100 müşteri memnuniyeti garantisi ile hizmet vermeye hazırız.

Gergi Tavan Hizmetimiz

Firmamız tüm işlerini kurumsal yapı kimliği ile yapmaktadır. Tüm Eskişehir ve çevre illerine hizmet vermekteyiz. Tüm oteller, hastaneler ve konutlara hizmetimiz mevcuttur. Güler yüz ve müşteri memnuniyetini iş ahlakı edinerek tüm projelerimizi kusursuz şekilde bitirdik. Faaliyete geçen tüm projelerimizde kalite, estetik ve kullanışlı alan ön plana çıkmaktadır. Kurumsal kimliğimiz ile sürekli ve güvenli hizmetimizden asla vazgeçmedik. Çözüm odaklı çalışma prensibimiz bizi hep başarılı sonuçlara ulaştırdı. Gergi tavan sistemlerinde sürekli gelişen ve yenilikleri takip bir firma olarak hayalinizdeki her proje için biz varız.

 Gergi Tavan

Gergi tavan sistemi ısıtılarak istenilen şekle giren, çeşitli renk ve dokularda özel alüminyum profillerine ısı verilerek germe işlemi uygulayıp yapılan tavan çeşididir. Yuvarlak, düz ve diğer geometrik şekillerin yanı sıra kubbe gibi ovalimsi tavan uygulaması yapılabilme özelliğine sahiptir. Çok esnek olması yapılan her projede kendine özgü tavan tasarımına imkân sağlar. Gergi tavan işlemi sadece tavanla sınırlı kalmayıp duvar ve dekor amaçlıda kullanılabilir. Su ve nemden etkilenmeme özelliği en çok tercih edilen sistem olmasını sağlar. Boya ve harici bakım gerektirmez. Temizlenebilir. Işıklandırma sistemlerine uygundur. Ağırlığı neredeyse yok denecek kadar azdır. Metre karesi 200 gramdır. Yanmaz özellikte olup herhangi bir ısıdan asla zarar görmez. Montaj kısa sürede yapılır. Gerektiği takdirde sökülüp geri takılabilir. Çatlama soyulma yapmaz. Tercihen üzerine resim ve yazı basılabilir.

Gergi Tavan Neden Tercih Edilir?

Gergi tavan sistemleri birçok artısı ile tercih edilir. Bunlardan bazıları şunlardır,

  • Esnek bir malzeme yapısının olması
  • Dayanıklı olması
  • Daha ekonomik olması
  • Tüm dekorasyona uygun olması
  • Şekli bozulmaması ve yırtılmaz olması
  • Renk solmasının asla görülmemesi

Bunların yanında çatlak ve sünme gibi olaylar görülmemesi, 15 yıla varan garantisi olması,   yanmaz malzemesinin olması, su ve nemden etkilenmemesi gibi özellikleri de vardır. Bir diğer avantajı ise gergi tavan modelleri boya bakım istememesi, uzun yıllar dayanma özelliğine de sahiptir.

Gergi Tavan Nerelerde Kullanılır?

Gergi tavan sistemleri istenilen her yapıya ve şekle uyabilir olduğu için kullanım alanları çok geniştir. Uzun yıllar dayanabilir olması özellikle hizmet sektörü olan yapılarda ön plana çıkmaktadır. Çevreci ve sağlıklı olması ile kullanımı tercih edilen bir tavan sistemidir. Diğer tavan ürünlerinden 30 kat daha hafif olması ile kullanım alanını oldukça genişletmiştir. Kullanım alanlarından bazıları şunlardır; konferans salonlarında, otel lobilerinde, mağaza tasarım ve dekorasyonunda, kültür merkezlerinde, düğün salonlarında, hamam ve saunalarda, sanat galerilerinde, sinema dekorasyonlarında, restoranlarda, yüzme havuzlarında, hastanelerde, konut tavanları ve dekorasyonlarda.

Gergi Tavan Modelleri

Gelişen teknoloji her kolda kendini gösterdiği gibi gergi tavan teknolojisinde de kendini göstermiştir. Onlarca gergi tavan modelleri olup en çok tercih edilen birkaç model hakkında detaylı açıklama aşağıda verilmiştir.

Dijital Baskı Gergi Tavan

Gergi tavan sistemlerinin en çok tercih edilen modellerinden biri olup tüm yapılara estetiklik ve şıklık katar. Kaliteli dokuya sahip gergi tavan kumaşına Hd dijital basım işlemi uygulanarak kullanılan bir modeldir. Çıkmayan ve solmayan boyası ile kaliteli bir baskı sunar. Özellikle kapalı mekânlar için ışık geçirgen kumaş üzerine gökyüzü resimleri basılarak tercih edilir. Bunun yanı sıra seçilebilecek veya verilebilecek herhangi bir başka resimde basmak mümkün.

Gergi Tavanın Yüzü: Dijital Baskı

Gergi tavanın yüzü olarak bilinen dijital baskı en çok kullanılan yöntemdir. Her türlü yarı açık ve kapalı mekânlarda kullanılabilir. Tüm mekânlar için daha ferah ve iç açıcı bir hava katar. Kullanan tüm herkesin memnun kaldığı bu baskı türü bilgisayar ortamında basım öncesi görebilir ve onayınızdan sonra basıma sürecine geçilir.

Ayna Gergi Tavan

Firmamızın iş hayatı boyunca geliştirdiği yenilikçi hizmet politikası tüm gergi tavan modellerini hizmetinize sunar. Modellerimizden bir tanesi de ayna gergi tavan modelidir. İstediğiniz boy ve ne ölçülerinde üretilip hem ağırlık yönünden avantajlı hale gelip hem de şık bir tasarım isteyenlerin tercihi haline geliyor. B s1d0 yanmazlık sınıfında üretilen aynalarımız ile tüm projeleriniz ve fikirleriniz için siz değerli müşterilimizin yanındayız.

 Lake Gergi Tavan

Gergi tavan genelde bir aydınlatma malzemesi olarak bilinse de aslında dünyada en çok kullanılan bir yüzey kaplama şeklidir. Diğer tavan malzemelerine göre (ahşap, metal, alçıpan) daha sağlam ve kullanışlı olan gergi tavan ürünleri 15 ile 20 yıl arasında garanti kapsamındadır. Son derece hızlı ve kolay montajı sayesinde çok daha renkli bir alana kavuşmak mümkündür. Lake gergi tavan modelinde iste birçok renk seçeneği mevcut. Uygun renk seçiminden sonra tek yapılması gereken onay ve montaj işlemidir.

 Fransız Alkor Draka Gergi Tavan Ürünleri

Fransız PVC membran üreticisi Alkor Draka tarafından üretilen bu ürün dünyaca bir üne sahiptir.

0.30 mm kalınlık ile diğer tavan ürünlerine iki kat fark atmıştır. 270 cm e kadar tek parça uygulanma özelliği ile oldukça kolay bir montajı vardır. Yırtılma ve deformeye karşı oldukça dayanıklıdır. Beyaz ve krem renk seçenekleri ile tüm mekânlara uyum sağlar. %85 ışık geçirme özelliği vardır.

15 yıllık garanti kapsamı vardır. Metre kareye 320 gram ağırlık düşmektedir. Tüm teknik özellikleri ile her türlü projeye ve teknik şartnamelere uygundur. 2.7 metre genişlik ile dijital baskıya uygundur. 2.8 metre ile düz beyaz tek parça kullanım imkânı vardır. Sağlığa uygun şekilde imal edilen bu gergi tavan membranı hiçbir şekilde bakteri ve mantarların üremesine fırsat vermez. Isı ve ses yalıtıma da üst düzey katkı sağlar.

Renolit Gergi Tavan Ürünleri

40 yıllık bir gergi tavan hizmet geçmişi olan Alman markası Renolit tamamen gergi tavan uygulamalarından kullanılan en uygun gergi tavan membranıdır. 10 yıla varan garanti süresi ile en yoğun olarak tercih edilen bir üründür. Sadece 2 metre genişlikte üretilen bu ürünler diğer ürünlere göre montajı biraz daha uzun sürmektedir.

Gergi Tavan Montajında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Gergi tavan profilleri vidalanması son derece önemlidir. Düz uygulamalarda 10 (on)  cm, kavisli işlemlerde ise 5 (beş) cm aralıklar ile vidalanmalıdır. Profillerin köşe bileşenleri sivri kalmamalıdır. Profil birleşimleri mutlaka özel bant ile kapatılmalıdır. Gergi tavan montajdan önce oda sıcaklığına getirilip paketinden dikkatlice çıkarılmalıdır. Sıcaklık uygun değil ise Gergi tavan ısıtıcısı ile sıcaklık uygun hale getirilmelidir. Montaj yaparken yalnızca membran değil montaj yapılan alanında uygun ısıda olması montajın daha kolay olmasını sağlayacaktır.

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir