Seyitgazi Gergi Tavan

Seyitgazi Eskişehir’ in 42 km güneyinde kalan küçük bir ilçedir. Eskişehir Afyon kara yolu üzerinde yer alan ilçe her iki şehre de olan yakınlığı sebebi ile ulaşım da sıkıntı yaşanmamaktadır. İlçe merkezinde yer alan Seyyid Battal Gazi türbesi ile yerli yabancı turistlerin uğrak yeri olabilmektedir. Aynı zamanda ilçe nüfusu şehir merkezine olan yakınlığı ile zamanla azalmaya başlamıştır. Buna rağmen ilçe merkezi gelişmelere ayak uydurmakta ve inşaat ve teknolojik olarak modern bir görünüm kazanmaya başlamıştır. Sanayi açısından pek gelişme göstermese de il merkezinin yakın olması sebebi ile teknolojik ürünlere kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Tüm bu bilgiler ışığında Seyitgazi gergi tavan hizmeti hakkında bilgi vermekte fayda vardır. Bu uygulamalar hem kamu kurumlarında hem de otel ve restoran gibi özel işletmelerde gerçekleştirdiğimiz dekorasyon çalışmalarıdır.

 Seyitgazi Gergi Tavan Modelleri

Gergi tavan denildiğinde akla ilk gelen Seyitgazi gergi tavan firmamızdır. İlçemiz üzerinde yaptığımız işlere hastane, okul, otel ve yerel işletmelerde rastlayabilirsiniz. Böylelikle yapılan işlerin kalitesi ve çeşitliliği açısından fikir sahibi olabilirsiniz. İlçemiz yeni yeni modernleşmeye başlayan bir ilçe olduğu için bu tür dekorasyon ürünleri de gerek yeni yapılan konutlarda gerekse işletmelerin belirli alanlarında ve okullarda yaygınlaşmaya başlamıştır. Modernizasyonun bir getirisi olan görsellik sebebi ile gergi tavan modelleri oldukça popüler bir hal almaya başlamıştır.

 Gergi Tavanlar Aynı Zamanda Aydınlatma

Gergi tavanlar artık okul, otel, restoran gibi pek çok alanın dekorasyonundan ziyade aynı zamanda mekân aydınlatması için de kullanılmaktadır. Tavan profili kenarlarına yerleştirilen spot ışıklar sayesinde mekâna direk ışık vermediği için ışık kirliliği oluşmasını engeller. Aynı zamanda yaydığı dengeli ışık sayesinde göz sağlığı için de oldukça zararsızdır. Ortamda doğal bir ışık varlığına sebep olan gergi tavanlar hem görsel anlamda göze hitap ederken hem de ortamın aydınlatma sorununu ortadan kaldırır. Okulların tiyatro salonları için hafif loş bir ışık sağladığı gibi salonun havasının mistik bir ruha bürünmesinde yardımcı olur. Restoran gibi görselliğe önem veren mekânlarda müşterileri şık bir ışık yansıması ile karşılayacağı için mekânda kalınan sürenin uzamasını sağlar. Tüm bu detaylar düşünüldüğünde sadece görsel faydası değil aynı zamanda aydınlatma aracı olarak kullanılması da yaygın tercih sebepleri arasındadır.

 Gergi Tavanların Bilinmesi Gereken Yönleri

Gergi tavanlar okul, hastane, otel gibi birçok mekânda kullanılan dekorasyon ürünlerindendir. Bu ürünler kullanılarak o ortamın hoş ve estetik bir görünüme kavuşması sağlanır. Tavan altından yapılan spot ışıklar ortamda farklı ışık yansımaları yaparak oldukça şık bir havaya bürünmesini sağlar. Aynı zamanda tavanda yapılan uygulama ile ısı yalıtımı ve ses yalıtımı da sağlanmış olur. Teknolojik gelişmelerin artması ile birlikte kullanılan ürün kaliteleri de artmaya başlamıştır. Daha sağlam plakalar ve gergi malzemeleri ile ürünlerin uzun yıllar bozulmadan kullanılması sağlanmıştır. Tabi yıllar içindeki bu değişim maliyet olarak biraz daha artışa sebep olsa da faydaları karşısında yapılan maliyet cüzi bir miktar gibi kalmaktadır. Tabi kullanım aşamasında da dikkatli olmakta fayda vardır. Ürünler kaliteli olsa da temizliğine dikkat edilmez ve ürün hırpalanırsa gergi tavanların ömrü kısalacaktır. Buna sebep olmamak için kurulum ve temizliğinde titiz davranılmalıdır.

 Gergi Tavanların Birçok Avantajı Vardır

Gergi tavanların ortama güzellik kattığı tartışılmaz bir gerçek olduğu gibi bunun yanında daha pek çok faydası vardır. Gergi tavanların avantajları:

  • Ortamda ısı yalıtımı ve ışık yansıması sağlar. Böylece tavandan gelen soğuğun ortama girmesini engellemiş olur. Aynı zamanda ortamın direk ışık almasını engeller ve eşit olarak ışığın yayılmasını sağlar.
  • Gergi tavanlar yapıldıktan sonra çok uzun yıllar temizlik ve bakım gerektirmeden kullanma olanağı sunar.
  • Gergi tavanlar ile tadilat ve onarım gerektiren erleri daha az bir masrafa düzeltme olanağı sunarlar. Böylece eski alanların geri dönüşümü sağlanmış olur.
  • Gergi tavanlar kuruldukları alanda oluşan nem ve rutubetten etkilenmezler ve bozulma yapmazlar.
  • Gergi tavan modelleri kişiye özel tasarımlar olarak da üretilebilir.

Uzun yıllar kullanılmış gergi tavanlardan sıkılan müşterilerimizin tavan görselleri firmamız tarafından kolaylıkla yenisi ile değiştirilir.

 Gergi Tavan Siparişi ve Montaj Aşaması

Gergi tavan uygulamalarının yapılacağı alan ile ilgili bir sınırlama bulunmamaktadır. Aynı zamanda ilçe merkezinde bu işi yapan firma sayısı düşünüldüğünde firmamız Eskişehir ve civarında kurumsal olarak hizmet veren tek firmadır. Bu sebeple gerek ilçe merkezinde gerekse il merkezinde yaptığımız çalışmaların örneklerini oldukça sık görebilmeniz mümkündür. Mekân neresi ve ne kadar genişlikte olursa olsun her ortama uygun tavan modeli mevcuttur. İlk olarak yapılması gereken istenilen görseli bulmaktır. Bu konuda dilediğinizde hazır olan görselleri dilediğinizde kişiye özel baskıları tercih edebilirsiniz. Bu aşamadan sonra firma çalışanlarının mekân analizi yapması ve gerekli modeli belirlemede yardımcı olması gerekmektedir. Mekân analizi yapılmadan tavan modeline karar vermek doğru olmayacaktır. Karar aşamaları tamamlandığında tavan havuzu açma aşamasına geçilir. Sonrasında havuz içine alüminyum plakadan üretilen gergi tavan kasası yerleştirilir. Burada dikkatli olunması gerekir. Tavan kasası havuza düzgün yerleştirilmediğinde sağlam bir gergi tavan elde edilemez. Tavan kasası da tamamlandığında sıra gergi tavanı monte etmeye gelir. Gergi tavan ile tavan kasası arasında yalıtımı sağlamak amacı ile izolasyon bant kullanılmalıdır. Tüm bu aşamalardan sonra gergi tavan kullanıma hazırdır.

 Gergi Tavan Fiyatlarındaki Değişimler Neden Olur?

Teknolojik gelişmeler her türlü malzemenin kalitesinde olumlu anlamda değişime sebep olmaktadır. Bu gelişmeleri takip eden firma ürünlerinde fiyat değişimlerine rastlamak normaldir. Gergi tavanlarda da kullanılan malzemelerin zamanla daha da kalite arttırması ile fiyat değişimleri olmuştur. Fakat asıl fiyat değişimlerin sebebi gergi tavanların boyutları sebebi ile oluşmaktadır. Büyük alana uygulanan gergi tavanlarda kullanılan alüminyum plaka sebebi ile fiyat artabilmektedir. Fiyat değişim sebeplerinden biri de kişiye özel yapılan ürünlerdir. Burada yapılan baskı ve boyut değişimi fiyatta artışa veya azalmaya sebep olabilmektedir.

 Gergi Tavanlar Nerelerden Alınır?

Teknoloji bu konuda pek çok imkânı sunmaktadır. İnternet üzerinden örnekler incelenip sipariş talebinde bulunulabilir. Fakat gergi tavanların tercih edilmesinin artması ile birlikte bu konuda iş yapan birçok firma ortaya çıkmıştır. Firmamız diğerlerine göre daha kaliteli malzemeler ile gergi tavan konusunda size hizmet sunmaktadır. Dilerseniz birebir firmayı ziyaret ederek dilerseniz internet üzerinden örnekleri inceleyerek vereceğiniz siparişe karar verebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gerek en önemli nokta uygulamayı yapacak olan ustaların uzmanlığıdır. Montaj aşamasında problem yaşanırsa uzun süre problemsiz kullanmak mümkün olmaz. Bu sebeple karar vermeden önce yapılan işleri incelemekte fayda vardır.

Gergi Tavanlar Nerelerde Kullanılır?

Son zamanlarda modern yapıların artması ve restorasyon çalışmalarının hız kazanması sebebi ile gergi tavanlar moda olmaya başlamıştır. Özellikle hizmet sektöründe görselliği ön plana çıkaran özel hastane ve otel gibi mekânlarda sık kullanılması dikkat çekmektedir. Görsel bir zenginlik sağlayan bu modeller aynı zamanda modern görüntüye katkı sağlar. Evlerin salonlarında okulların koridorlarında tercih edilmesi de popülerliğinin arttığını göstermektedir. Hatta pek çok modern apartmanın asansör tavanlarında bile karşınıza çıkabilir. Bu derece yaygın olmasının bir faydası da ürün çeşitliliğinin giderek artmasıdır. Çeşit fazla olunca her mekâna uygun ürünü bulmak kolaylaşacaktır.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir